Het kan nog jaren duren voordat Suriname verlost is van de grote sociaaleconomische uitdagingen waarmee het land momenteel kampt. Die inschatting maakt assembleevoorzitter Ashwin Adhin tijdens een interview met ABC bij de installatie van de nieuwe ministers. Volgens hem bevindt Suriname zich in een langdurig hersteltraject dat geduld en discipline vereist.
“De uitdagingen die wij nu aangaan, zijn heel groot. Je moet nog zeker drie jaren overbruggen. Het kan zelfs oplopen tot zeven jaren, wat betekent dat we pas in 2032 substantieel inkomsten kunnen verwachten,” stelt Adhin. Hij verwijst hiermee naar de diepe economische crisis waarin Suriname al geruime tijd verkeert en die volgens hem niet op korte termijn volledig kan worden opgelost.
Adhin, die in de periode 2015–2020 vicepresident was en toen ook te maken kreeg met een economische crisis, benadrukt dat hij de moeilijkheden uit eigen ervaring kent. “Ik weet wat het betekent om beleidsverantwoordelijkheid te dragen in crisistijd. Het vergt moed, offers en bovenal transparantie.”
De huidige Assemblee zal volgens hem dan ook een actieve rol spelen in het begeleiden van het herstelproces. “Het parlement heeft niet alleen een wetgevende, maar ook een controlerende taak. Wij zullen vanuit De Nationale Assemblee scherp toezien op de uitvoering van het beleid, in het belang van het volk.”
Adhin roept tegelijkertijd op tot samenwerking tussen alle partijen en benadrukt dat herstel niet louter afhankelijk is van het regeringsbeleid. “We moeten dit samen doen: overheid, parlement, bedrijfsleven én de burgers.”
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week…..
- Baasaron tegen personeel EZ: ‘Ik ben geen koppensneller…..
- Minister Baasaron benadrukt samenwerking en transparantie t…..
- Voetganger overlijdt na aanrijding aan Kwattaweg..
- Noersalim: ‘Gezamenlijk werken aan duurzame en bloeiende la…..
- Zaak vermoorde man Amazonestraat: verdachte beroept zich op…..
- Bouva: ‘Diplomatie begint bij luisteren’..
- LVV-minister Noersalim wil landbouwsector hervormen..
- Minister Bouva wil ‘come home program’ voor Surinaamse dias…..
- Lula: Amerikaanse importheffing onaanvaardbare chantage..
- Update: Voetganger aangereden door auto bestuurder en ligt …..
- Bibis gaat verder als Bis..
- Jo-Ann Stephanie Gracielle Winter..
- Advocaat Irvin Kanhai en echtgenote vieren gouden huwelijks…..
- Bureau vicepresident Rusland verplaatst naar Zeelandiaweg..
- Tijd is rijp voor onafhankelijke verkiezingsautoriteit, ste…..
- Mr Sharma Lakhisaran..
- Rusland: ‘Financiële situatie momenteel grootste zorg’..
- Stiefopa veroordeeld voor verkrachting tiener..
- Samenwerken..
- Dode en gewonde bij zware aanrijding op Martin Luther Kingw…..