Alliantie voor Decent Work voor Personen met een Beperking en andere organen geïnstalleerd

Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) heeft op dinsdag 15 juli 2025 de Alliantie voor Decent Work voor Personen met een Beperking en de nieuwe raad van bestuur bij de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) geïnstalleerd, evenals twee commissies, die specifieke beleidsdoelstellingen van het ministerie onder- steunen. Daarnaast werd de termijn van een werkgroep verlengd, zodat die haar werk kan afronden. De voorbereiding voor de installaties was al geruime tijd in gang gezet.
Minister Mac Andrew onderstreepte tijdens de installatie het belang van de Monitoring Commissie Suriname Mid-Term Labour Market Policy, die een wezenlijke bijdrage levert aan de uitvoering van een duurzaam arbeidsmarktbeleid. Dit beleid is gericht op arbeidsparticipatie, werkgelegenheid, inclusie, inzetbaarheid, onderwijs, vakopleiding en ondernemerschap.
De bewindsman noemde de Commissie Vrij Verkeer van Personen essentieel voor het waarborgen van het recht van CARICOM-burgers – waaronder Surinamers – op de status van bekwame burger binnen de Caribische Gemeenschap. Volgens Mac Andrew is dit recht relevanter dan ooit, gezien de verwachte ontwikkelingen in de olie- en gassector en de spin-off daarvan naar de rest van de economie.
De Werkgroep Geweld en Seksuele Intimidatie Arbeid werd door de minister opgeroepen om vastberaden beleid te ontwikkelen tegen alle vormen van geweld en machtsongelijkheid op de werkvloer. “Een gezonde en veilige werkomgeving schept vertrouwen en is onmisbaar voor een sterke werkcultuur,” aldus Mac Andrew.
De bewindsman prees het werk van de SAO en gaf het nieuwe bestuur mee om de ingezette koers voort te zetten. “SAO heeft door middel van het project Wroko Foe Mek Moni niet alleen talrijke vaklieden afgeleverd, maar ook aangetoond dat landelijke vakscholing breed maatschappelijk gedragen wordt.” aldus Mac Andrew.
De bewindsman wees bij de installatie van de Alliantie voor Decent Work voor Personen met een Beperking op de noodzaak tot samenwerking, zodat de doelstelling van de Alliantie gerealiseerd kan worden. Mac Andrew benadrukte dat het ministerie van Arbeid vanaf de lancering, tezamen met zijn  werkarmen SPWE en SAO, een belangrijke rol heeft vervuld en dat dit gecontinueerd moet worden, zodat voor wat betreft Decent Work de doelgroep niet achtergelaten wordt.
De nieuwe raad van bestuur van de SAO,  de Monitoring Commissie Suriname Mid-Term Labour Market Policy 2022–2025 en de Commissie Vrij Verkeer van Personen staan ambtshalve  onder leiding van Naomi Esajas-Friperson, onderdirecteur Arbeidsmarkt op het ministerie. De Alliantie voor Decent Work voor Personen met een Beperking staat onder leiding van Renate Wartes-Venloo, terwijl Meena Kandhai-Ramai de voorzitter is van de Werkgroep Geweld en Seksuele Intimidatie Arbeid.
The post Alliantie voor Decent Work voor Personen met een Beperking en andere organen geïnstalleerd ..