“Dit huis van het volk is geen verlengstuk van de regering — het is haar tegenmacht. Deze Assemblee zal waken, zal toetsen en bovenal luisteren”, zo sprak de voorzitter van het parlement, Ashwin Adhin, bij de installatie van de president en vicepresident vandaag, Jennifer Simons en Gregory Rusland. In zijn rede benadrukte hij het bijzondere karakter van de gelegenheid. “Vandaag zijn wij getuige van een diep gewortelde democratische plechtigheid,” zei hij. Volgens hem overstijgt de inauguratie partijbelangen en onderstreept het de waarde van Surinames constitutionele orde.
De voorzitter sprak over de unieke coalitieformatie die de nieuwe regering heeft voortgebracht en benadrukte het belang van tegenmacht. In zijn toespraak richtte hij zich rechtstreeks tot het nieuwe staatshoofd en vice-president. Hij prees hen voor het vertrouwen dat ze van het volk hebben gekregen en wenste hen kracht, wijsheid en succes toe. “Moge uw leiderschap getuigen van rechtvaardigheid, daadkracht en morele helderheid,” klonk het.
De voorzitter riep op tot samenwerking die bijdraagt aan stabiliteit, nationale ontwikkeling en vertrouwen in de democratische instituties. Tegelijkertijd onderstreepte hij dat democratie geen vanzelfsprekendheid is, maar “een dagelijks hernieuwde keuze,” en dat elke macht slechts standhoudt bij gratie van het vertrouwen van het volk.
De beëdiging van Simons en Rusland markeert het begin van een nieuwe regeerperiode in Suriname, waarin grote verwachtingen en uitdagingen op het duo wachten.
- Er komt absoluut geen kabinet van de ‘First Gentleman…..
- President Simons aan ministersteam: ‘Opdrachten komen allee…..
- Stembureaupersoneel dat zich terugtrok, wordt op blacklist …..
- Moord en zelfmoord in het Stuwmeergebied..
- Zoon slaat moeder met houten kruk op hoofd en mishandelt jo…..
- De PALU feliciteert het nieuwe leiderschap van Suriname..
- PALU feliciteert president Simons en vicepresident Rusland …..
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold..
- Buitenlanders vast voor illegale handel bedreigde diersoort…..
- “Fiscale discipline is geen keuze meer, het is noodzaak…..
- Onweersbuien in de late nacht..
- Moord op Zuid-Koreaanse president Park uit 1979 opnieuw voo…..
- Edward -Eddy- Barron (75) Paramaribo – Suriname 15-7-…..
- Helen Cornellie Wijngaarde-Beeldstroo (78) Amsterdam 15-7-…..
- Staatshoofd Simons: Het pad van verandering is ingeslagen..
- JIT houdt twee buitenlanders aan voor handel in producten v…..
- Column: Voetbal is ‘Big business’..
- Commissies zijn verledentijd; Kabinet is geen uitvoerend or…..
- Palu: ‘Hoop en vertrouwen dat Geerlings-Simons volk tot gez…..
- President Simons: olie- en gassector moet levensstandaard v…..
- Petronas overweegt FID voor Blok 52 in 2026..