Bronto Somohardjo, ondervoorzitter van de Pertjajah Luhur (PL), gaat ervan uit dat Ronnie Brunswijk, voorzitter van de ABOP, alsnog het regeerakkoord tekent om deel te nemen aan de coalitievorming. Maandag heeft Brunswijk onder voorbehoud getekend, waardoor de overige 5 partijen – NDP, NPS, BEP, A20 en PL – een nieuw akkoord tekenden zonder de ABOP. Somohardjo weet niet waarom Brunswijk niet meteen op volwaardige wijze heeft willen tekenen. In ieder geval heeft Brunswijk alle ruimte om alsnog te tekenen, voordat het nieuw parlement wordt gevorm aanstaande zondag.
Somohardjo stelt dat er om die reden nog niet wordt gesproken over de plekken die de ABOP aangeboden kreeg om voordrachten te doen. Het gaat om het vicevoorzitterschap van De Nationale Assemblée en vier ministersposten. Als de ABOP uiteindelijk niet meer deelneemt in de coalitie, zullen deze posten herverdeeld moeten worden.
De PL-topman wil nog niet reageren op de vraag als hij een bestuurlijke functie zal bekleden in het nieuw kabinet. Hij en partijgenoot Uraiqit Ramsaran hebben alvast bewilligd voor het parlement en worden aanstaande zondag toegelaten als lid. Mocht daarna een beroep op hen gedaan worden, zal er opschuiving moeten plaatsvinden. Dat is echter nog niet aan de orde, stelt Somohardjo.
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..
- Drie leden ‘witte handschoenen-bende’ gearresteerd na auto-…..
- Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites..
- Aangepaste loonreeksen voor vijf bonden zorgsector..
- Tekortkomingen verkiezingen worden meegenomen bij evaluatie..
- Waarom Duitslands Baerbock ongeschikt is als nieuwe preside…..
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..
- Somohardjo gaat ervan uit dat Brunswijk regeerakkoord alsno…..
- BESCHOUWING — Het kiezersbedrog van Ronnie Brunswijk..