Wapperende Surinaamse vlaggen, dansende voeten en bekende Surinaamse klanken vulden zondagmorgen de lucht in de Grand Ring van Expo 2025 in Osaka, Japan. In het kader van Sranan Dey, 22 juni, werd een kleurrijke parade gehouden die voor veel bekijks zorgde op de wereldexpo.
Surinamers en artiesten die speciaal voor dit evenement waren afgereisd, trokken zingend en dansend door het indrukwekkende houten bouwwerk van ruim twee kilometer lang. De bekende Surinaamse liederen klonken luid door de speakers, en zelfs de Japanse bezoekers lieten zich niet onbetuigd — velen bewogen vrolijk mee op het ritme van de potjo potjo-dans.
Onder begeleiding van strakke beveiliging en met goedkeuring van de organisatie, werd de parade een feestelijk visitekaartje van Suriname. Minister van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM), Marciano Dasai, liep zichtbaar trots mee. Ook de Surinaamse ambassadeur in Japan, Chong Pick Fung, maakte deel uit van de delegatie.
[embedded content]
In gesprek met Suriname suriname liet minister Dasai weten onder de indruk te zijn van de opzet van de expo. “Het is geweldig om te horen dat gemiddeld 10.000 mensen per dag het Surinaamse paviljoen bezoeken. Mensen tonen echte interesse in ons land, onze cultuur en onze mensen.”
De bewindsman benadrukt dat zijn aanwezigheid ook een diplomatiek doel diende. “Ik ben hier om namens de regering deze dag te helpen promoten, maar ook om te kijken hoe we de samenwerking met Japan verder kunnen versterken. Japan ondersteunt Suriname al jaren, vooral op milieugebied.”
Sranan Dey in Osaka was meer dan alleen muziek en dans – het was een levendige en trotse presentatie van Suriname aan de wereld.
- Rechter doet nog geen uitspraak in kwestie Nickeriestraat..
- Simons vreest niet voor presidentsverkiezing in vvv; deur s…..
- Carlos ‘Linka’ Linger brengt na acht jaar nieuwe song u…..
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?..
- Trump geland op Schiphol, onderweg in ‘The Beast’ naar dine…..
- IOL-directeur: “Wekelijks diploma’s valideren voor vertrekk…..
- Suriname ondertekent toetreding tot OIC Labour Centre..
- Chan in de cel?..
- Trump herbevestigt wapenstilstand tussen Iran en Israël..
- Ministerie AWJ en bonden sluiten akkoord over betere arbeid…..
- Behoud gebouwd erfgoed..
- Coalitie was vooraf op de hoogte van Brunswijks voorbehoud …..
- KPS houdt persconferentie over aanpak criminaliteit..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag 2025 bindend..
- Paniek aan de Goede Verwachtingweg na schietpartij uit rijd…..
- Suriname schittert op National Day Expo 2025 Osaka..
- Elias hamert op brede maatschappelijke discussie over olies…..
- Reactie op: Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 3…..
- Natio is klaar voor het WK – nu de FIFA nog..
- Digitale ID wordt verplicht gesteld bij overheidsdiensten..
- Suriname in de schijnwerpers op ‘Caribbean Experience 2025’…..