door Steven Seedo
PARAMARIBO — De zanger en songwriter Byciel Watsaam verrast met zijn nieuwe single ‘C’est la vie seulement’ (betekent ‘Het is slechts het leven’). Bij het nummer, dat op 13 juni werd gedropt, kiest de zanger een kruising van Kompa en Zouk. Over de inhoud zegt hij dat het om een liefdes uiting die in afwijzing eindigt, gaat. Hij zingt in het Frans, Creole en Aucaans.
De Surinaamse Grammy Awards winning Engineer Serge ‘Sergical’ Tsai van Platinum Sound Recording Studios in New York levert ook een bijdrage aan de song. Hij heeft hij de mixing en mastering gedaan. ‘’De samenwerking met Serge Tsai is een flexibele, dus hij staat open als ik hem benader. Dus ik mag hem wel een duurzame partner noemen’’, stelt Watsaam
“‘We zitten inmiddels zeven jaar verder na Suripop, ik mag zeggen dat dat platform mij meer in schijnwerpers heeft gezet”
De zanger en songwriter vertelt aan de Ware Tijd dat hij voor nu muziek met export waarde maakt om zodanig publiek in en buiten Suriname te bereiken. Om dit doel realiseren werkt hij naar eigen zeggen telkens aan de kwaliteit van het creatief proces. Wie de artiest volgt ziet wel die groei.
Watsaam ziet wel een groei ten aanzien van de artiesten in de muziek scène. Echter zal naar zijn mening de daadwerkelijke groei niet alleen bij de productie van de muziek moeten plaatsvinden, maar in elke schakel die zich deel noemt van de entertainment branche.
Het winnen van de Suripop Golden Edition met zijn compositie ‘Taafa’’ heeft wel veranderingen in zijn carrière gebracht. ‘’We zitten inmiddels zeven jaar verder na Suripop, ik mag zeggen dat dat platform mij meer in schijnwerpers heeft gezet, maar ook de gelegenheid heeft geboden om meer partners te ontmoeten. Heel dankbaar ben ik daarvoor, maar daarnaast is het ook hard werken om persoonlijk te groeien, omdat je niet kan blijven kapitaliseren op een momentopname, althans niet door stil te zitten.’’
- Column: Wordt de bedrieger bedrogen?..
- ABOP-structuren boos op Brunswijk..
- Nieuwe coalitie tekent regeerakkoord zonder Abop..
- BESCHOUWING — Dilemma nieuwe regering: Kiezen voor China of…..
- MAS-directeur Amafo: “We investeren in mensen om mee te doe…..
- GROENE LEEUWIN VINDT VROEGE RUST..
- Partijen perplex: Brunswijk plaatst handtekening regeerakko…..
- Navo-top in Den Haag overschaduwd door Amerikaanse aanval o…..
- Dasai klaar voor parlementaire werkzaamheden..
- 5 partijen tekenen regeerakkoord; ABOP nog niet..
- Javaans Nieuwjaar geen vrije dag..
- Regeerakkoord ondertekend door 5 partijen; ABOP nog niet zo…..
- BIZA bevestigt: Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag..
- Trump: Israël en Iran eens over volledige wapenstilstand..
- Women’s Rights Centre brengt eerbetoon aan Patricia Etnel: …..
- Franse grenspolitie pakt smokkel en illegale overtochten aa…..
- Belastingverruiming en secundaire voorzieningen voor veilig…..
- Bibis roept Surinamers op inreisregels VS strikt na te leve…..
- Rusland: Etnel trok vorige week haar bewilliging in; Plein …..
- Bennie Miranda uit scherpe kritiek op president Santokhi: “…..
- Trump noemt Iraanse raketaanval op Amerikaanse basis in Qat…..