Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “Eigenlijk moest de finale tussen Phillipsburg en ons zijn, want dat was de mooiste wedstrijd van het toernooi. Maar ze zijn verdiend kampioen geworden”, geeft captain Patrick Chesron vanuit Sint Estatius aan in gesprek met de Ware Tijd aan. Philipsburg uit Sint Maarten werd zondagavond ongeslagen kampioen van het Alliance Fiba 3×3 Quest-basketbalevenement. In de finale werd Rock Legacy van het organiserende eiland met 21-16 verslagen.
Philipsburg had daarvoor Suriname met 21-19 uit de halve finale gewipt. “Ze hebben een goed team en waren de beste van het toernooi”, onderkent Patrick. “Ze hadden drie spelers uit de Division One en speelden echt sterk tegen ons.”
“We hebben samen gevochten, elkaar gesteund en ons van onze beste zijden laten zien”Suriname-captain Chesron Patrick
Gemiste vrije worpen en turnovers
Suriname leidde met nog 4:02 met 13-11, voordat Philipsburg het halvefinaletreffen uit opeenvolgende driepunters omgooide. Jermelcio Wartes had de nationale basketbalselectie van Suriname langszij kunnen brengen, maar miste één van twee vrije worpen: 14-15 Philipsburg.
De center raakte met nog 2:37 de bal kwijt waarna een fout werd begaan op een speler van de opponent. Die hielp met twee free throws Philipsburg naar 17-14 uitlopen. Nathan Sandvliet benutte daarna slechts één van de twee vrije worpen, die voortvloeiden na een overtreding. Turnovers brachten Suriname verder in problemen, voordat uiteindelijk met 19-21 het loodje werd gelegd.
Trots
Patrick: “Ik ben ondanks het verlies in de halve finale trots op wat we als team hebben neergezet. We hebben samen gevochten, elkaar gesteund en ons van onze beste zijden laten zien. Volgende keer komen we sterker terug.”
De halve finale vond de captain best spannend. “We hebben alles gegeven, maar kwamen net twee punten tekort. Natuurlijk baal je, maar we mogen trots zijn over onze vechtlust tot het einde.”
Patrick zegt in ieder geval te hebben geleerd dat verliezen niet het einde is, “maar juist een kans om sterker terug te komen”. “De halve finale heeft me laten inzien hoe belangrijk het is om gefocust te blijven, zelfs als het spannend wordt”, aldus de aanvoerder.
Suriname, dat de kwartfinaleontmoeting eerder op de dag met 18-11 won van Sugar Boyz uit Saint Kitts en Nevis, sluit het evenement af op de vierde plaats met een totaal van negentig punten uit vijf partijen. Golden Rock uit Sint Estatius werd derde met 104 punten.
Jermelcio Wartes (8), Nathan Sandvliet (5), Archell Promes (12) en captain Chesron Patrick (4) zijn vierde geworden in het 3×3 basketbalevenement op Sint Estatius.
- Suriname heeft na 15 jaar de kans om onbevlekte leiders in …..
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties le…..
- Fête de la Musique: Jong talent streelt de harten van het p…..
- Minister Nurmohamed: “Werkzaamheden aan Weg naar Zee en Bra…..
- Sewcharan staat niet te wachten op een VVV..
- ABOP rouwt om overlijden Patricia Etnel: “Een ware dochter …..
- PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwja…..
- Binnenkort onthulling kunstwerk ’De let en! – Da it’e…..
- Gedreven door komende olie-industrie: Commewijne ontwikkele…..
- Ori: “Uitbetaling Spaans leerkrachten wacht op goedkeuring …..
- Nog meer onweersbuien in aantocht..
- Voorstel voor één nationale vrije dag voor alle groepen in …..
- Straat van Hormuz inzet in olieconflict Iran-VS..
- Nigeria kampt met economische crisis: “Levens in gevaar van…..
- Vincent Olijfveld (50) Amsterdam 18-6-2025..
- Maurits Merle William Sairras (55) Amsterdam 18-6-2025..
- Volksgezondheid: geen verhoogd risico op meningitis door sl…..
- Suriname rouwt om heengaan Patricia Etnel: ‘Het land heeft …..
- Toyota blijft vasthouden aan omstreden standpunt tegen voll…..
- Minister Nurmohamed heeft geen duidelijkheid over betaling …..
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup..