Tijdens Wereld Sikkelceldag werd op donderdag 19 juni het boek ‘Conquering the Storm Inside – The tale of a Sickle Cell Warrior’ gepresenteerd in het Sint Vincentius Ziekenhuis. Een krachtig boek vol emotievolle illustraties, educatie en hoop speciaal voor personen die moeten leven met dit ziektebeeld, gezinnen en de samenleving.
Het boek, geschreven in het Engels door Andressa Hunsel, werd door haar vanuit Amerika via een livestream gepresenteerd.
Als moeder van een kind met sikkelcellen vond zij de motivatie voor het schrijven van dit boek. Hematoloog Nicole Oldenstam overhandigde enkele boeken aan een paar aanwezigen, waaronder aan ziekenhuisdirecteur Michel Blokland.
De bijeenkomst had als een van de belangrijke doelen om sponsoring van de Nederlandstalige versie van dit boek te vinden.
Het ander doel was dat het Sint Vincentius Ziekenhuis de plannen bekendgemaakt voor de renovatie van de behandelkamers, zodat patiënten kunnen herstellen in een helende en comfortabele omgeving.
Het ziekenhuis doet een beroep op de samenleving om te helpen via donaties om het gewenste bedrag binnen te halen. De realisatie voor de dagbehandeling bedraagt USD 48.900 terwijl het gehele project USD 373.073 zal kosten.
Naast optredens van de artiesten Benjamin Faya en Damaru was er ook een voorleesmoment van een van de aanwezigen die de ziekte heeft leren accepteren om verder te gaan in het leven.
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..
- KPS geeft update over veiligheid en aanpak criminaliteit..
- Kritiek op ‘eindeloze zelfkastijding’ slavernijverleden in …..
- Gonesh: “SLM weer op de rails sinds 2022”..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar ‘humaniteit in act…..
- Bewustwording rond sikkelcelziekte versterkt tijdens inform…..
- Raghoebarsing over Afreximbank-deal: “Deze ‘koelie’-ministe…..
- Korpschef Isaacs: “We doen er alles aan om de communicatie …..
- SEOGS centraal platform voor dialoog, visie en transformati…..
- Surinaamse verzekeringsmarkt positioneert zich voor offshor…..
- Arend van den Brandhof: De verguisde motor achter het Boero…..
- Israëls regionale escalatie en de wereldorde onder druk..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Cold Case Unit: 25 personen gehoord in case Herman Gooding …..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Suriname presenteert ‘Gron Nyan’ op Wereldexpo in Japan..
- Stienstra: ‘SLM is geen nationale trots, maar blok aan het …..
- Zeer natte vrijdag verwacht..
- Pand Nassylaan is geen monumentaal gebouw..