Advocaat Hugo Essed
De regeling voor regeringslieden om hun dienstvoertuigen over te kunnen nemen voor 25% van de taxatiewaarde, moest volgens advocaat Hugo Essed naar 100% van de taxatiewaarde gebracht moeten worden. Dan pas zou de regering principieel zijn geweest, zei hij in het . radioprogramma Welingelichte Kringen.
Voorheen was het zo dat deze regeling mogelijk was voor 10%. De optrekking naar 25% noemt Essed een ‘pleister voor het bloeden’. Essed: ‘als je principieel was, dan had je gezegd dat je er 100% van maakt. Alleen voor de volle waarde mag je het overnemen. Want, die bevoegdheid heeft de regering.
De oude regeling moet iedere keer bij staatsbesluit worden vastgelegd, legt Essed uit. De wettelijke regeling is in stand, maar de uitvoering is op basis van het voorlaatste staatsbesluit. Dat houdt in dat de oude regeling tot nu toe nog geldt. De nieuwe regeling geldt voor het volgend kabinet, conform de wetswijziging in november 2024.
De VHP had in 2020 enorme kritiek op de toenmalige NDP-regering, die gebruikmaakte van de 10% regeling om de voertuigen over te nemen.
- CBvS waarschuwt voor speculatie: wisselkoersdruk deels gevo…..
- Koorndijk: ‘Strenge local content-regels kunnen corruptie i…..
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond..
- Nemen of niet..
- SEOGS 2025 markeert kantelpunt in Surinames energietoekomst..
- Projectleider Jorrit Beerens: ‘Een coach is nooit uitgeleer…..
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid..
- Eindtoernooi WK-voetbal..
- Euro boven SRD 45 bij cambio’s, dollar stijgt ook..
- Suriname Pageant Collectief opgericht..
- De koers van het wantrouwen..
- Operatie Delta Force: Achttien bromfietsen en één voertuig …..
- Operatie Delta Force en gemengd politieteam treden op tegen…..
- Herdenking 180 jaar Boeroes in Suriname..
- Soekidjo Sasmiardja..
- Shata werkt samen met internationale influencers om toerism…..
- De verkiezing van de president in Suriname: een tikkende ti…..
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeu…..
- Swit Firi is na een stilte van bijna een jaar terug..
- Zeven finalisten voor tweede editie Nyun Sten Festival..
- Monteur verdacht van verduistering en wanprestatie..