Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) heeft tijdens de 16e editie van het International Infrastructure Investment and Construction Forum in Macao, Suriname krachtig gepositioneerd als een aantrekkelijk land voor internationale infrastructuurinvesteringen. In het kader van het CHINA-LAC Infrastructure Partnership Program gaf de minister een presentatie waarin hij de urgente behoefte aan uitbreiding en modernisering van Suriname’s infrastructuur onderstreepte.
“Hoewel Suriname reeds beschikt over essentiële infrastructuur zoals wegen, bruggen, havens en dijken, is verdere ontwikkeling cruciaal voor duurzame economische groei en regionale integratie,” aldus de bewindsman. Een belangrijk speerpunt in zijn toespraak was de voortgang van het IIRSA-traject – een infrastructuurproject dat gericht is op de integratie van Zuid-Amerika, met specifieke aandacht voor de upgrade van de 350 kilometer lange oost-westverbinding.
De minister wees daarnaast op de toenemende vraag naar ondersteunende infrastructuur als gevolg van de groeiende offshore olie- en gasindustrie. Dit omvat onder meer de aanleg en verbetering van moderne havens, wegen, luchthavens, woningen en industriële zones. Ook projecten gericht op het verdiepen van rivieren voor betere havenaccessibiliteit zijn in voorbereiding, vaak in de vorm van publiek-private samenwerkingen.
Suriname’s kwetsbare ligging aan de Atlantische kust maakt het land extra gevoelig voor de gevolgen van klimaatverandering. Minister Nurmohamed benadrukte daarom de noodzaak van klimaatbestendige infrastructuur.
“Tot 2040 zullen wij significante investeringen moeten doen in het versterken van dijken en het aanleggen van moderne pompsystemen, om ons land te beschermen tegen zeespiegelstijging en overstromingen,” aldus de minister.
Als deelnemer aan China’s Belt and Road Initiative (BRI), ziet Suriname volgens Nurmohamed concrete kansen voor internationale samenwerking. Chinese bedrijven zijn reeds betrokken bij diverse projecten, gefinancierd door zowel de Surinaamse overheid als internationale instellingen zoals de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) en de Wereldbank.
De minister deed een wereldwijde oproep aan ingenieurs- en bouwbedrijven om deel te nemen aan internationale aanbestedingen in Suriname. “Wij hanteren hoge technische standaarden – gebaseerd op Europese en Amerikaanse normen – met nadruk op duurzaamheid, kwaliteit en klimaatbestendigheid,” zei hij.
Verder verwees hij naar het recent gepubliceerde Sustainable Infrastructure Development Plan Suriname 2050, dat dient als routekaart voor langetermijninvesteringen.
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..
- Plein: ‘Het is overduidelijk, jullie stellen niets voor…..
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in e…..
- Muziekproject ‘Dedication’ biedt jongeren in detentie nieuw…..
- Afobakaweg levensgevaarlijk bij regenval: “Autoriteiten doe…..
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..