PARAMARIBO — De eerste editie van de Finabank Small Business Academy (SBA) is achter de rug. SBA is een praktijkgerichte tien weken durende training, ontwikkeld om ondernemerschap te bevorderen, de toegang tot financiering te vergroten en duurzame economische groei in Suriname te stimuleren. Hiermee geeft Finabank invulling aan haar purpose ‘we empower people to own the future’ en duurzaamheidsbeleid, om individuen en gemeenschappen te versterken en hen in staat te stellen hun toekomst succesvol in eigen handen te nemen.
De SBA richt zich op zowel startende als bestaande micro- en kleine ondernemers, met een speciale aandacht voor inheemse- en tribale gemeenschappen, vrouwen en sectoren zoals landbouw, productie met lokale grondstoffen, gezondheidszorg, onderwijs, IT en toerisme. De training behandelt essentiële thema’s zoals financieel beheer, marketing, juridische structuren en persoonlijke ontwikkeling.
“De kracht, vastberadenheid en creativiteit die we vanavond hebben gezien zijn een weerspiegeling van het ondernemerschap dat leeft in Suriname”CEO-Finabank Eblein Frangie
Deelnemers krijgen toegang tot een uitgebreid e-learningplatform met les- en oefenmateriaal, afgestemd op de specifieke behoeften van de Surinaamse markt. Ervaren trainers begeleiden de deelnemers op basis van hun eigen praktijkervaring en besteden ook aandacht aan onderlinge samenwerking en netwerkmogelijkheden.
Finabank blijft deze ondernemers ook na afronding van de tien weken begeleiden op hun ondernemersreis, onder meer door het verstrekken van passende financieringsoplossingen en professioneel advies. Zo blijft de bank bijdragen aan duurzame groei en versterking van het Surinaamse ondernemersklimaat.
Donderdag vond de feestelijke afsluiting plaats van de eerste editie . Tijdens het officiële gedeelte van de avond presenteerden zeven geselecteerde finalisten hun ondernemingsplan. Het gaat om:
Rona de Graven (A La Ine)
Andwele Mack (Brother’s Mixtures),
Ayanna Stjeward (So Switi Fruit of Hope)
Samantha Leeuwin (Waste Wise Solutions N.V.)
Anwar Kasiemkhan
(Siem Parts), Rogier Mahangi (PCES N.V.)
Will Toppin (SmartWigi) – hun
Almar Giesberts (CCO, Finabank), Farsi Khudabux (General Manager, Baitali) en Bryan Renten (CEO, Fernandes Group)h hadden zitting in de jury.
De presentaties waren sterk onderbouwd, innovatief en met overtuiging gebracht. Het hoge niveau van de pitches maakte het voor de jury bijzonder uitdagend om een top drie samen te stellen. Uiteindelijk is besloten om vier deelnemers te bekronen, waarbij twee deelnemers een gedeelde derde plaats behaalden. De top 4 – Toppin, Kasiemkhan, Leeuwin en De Graven – ontvangen hun inschrijfgeld van 250 US dollar, volledig terug van Finabank als erkenning voor hun uitzonderlijke prestaties.
Naast deze beloning ontvangt de volledige top 7 een persoonlijke coachingssessie van één uur met een ervaren professional uit het Surinaamse bedrijfsleven. Ook werden alle achttien deelnemers gehuldigd met een SBA-certificaat.
Aansluitend vond een showcase plaats, waarin alle deelnemers hun producten en diensten aan het publiek presenteerden en in gesprek gingen met bezoekers, investeerders en andere ondernemers. Deze informele netwerkgelegenheid bood ruimte voor inspiratie, samenwerking en het leggen van waardevolle nieuwe contacten.
“De kracht, vastberadenheid en creativiteit die we vanavond hebben gezien zijn een weerspiegeling van het ondernemerschap dat leeft in Suriname. Met de Small Business Academy bieden we niet alleen kennis en praktische tools, maar creëren we ook een gemeenschap waarin groei, samenwerking en vertrouwen centraal staan,” aldus Eblein Frangie, Chief Executive Officer van Finabank. “Finabank gelooft in hun potentieel en blijft zich inzetten om hen te ondersteunen op hun weg naar duurzaam succes.” De volgende cohorten van de SBA gaan respectievelijk op 9 juni en 12 juni 2025 van start.
- Brandstichter Pikin Saron aangehouden..
- Nurmohammed zoekt investeringskansen op topforum in China..
- Het krioelt van problemen bij CASAS..
- Hoofdstembureaus maken verkiezingsuitslag bekend..
- Presidentskandidaat Simons: “Goudsector draagt nog niet vol…..
- NDP en NPS heersers in Coronie; moeizaam proces..
- Caricom-ministers buigen zich over handels- en integratievr…..
- Column: Borrelpraat no. 875..
- Minister Riad Nurmohamed vertegenwoordigt Suriname op infra…..
- Minister Nurmohammed neemt deel aan internationaal forum in…..
- Woning en bussen verwoest door brand..
- Bromfietser komt om het leven bij aanrijding Krakaweg..
- Finabank sluit eerste editie Small Business Academy af..
- Silja Yvonne Stomp – Tjin Sie..
- Gajadien: “Zolang uitslag niet bindend is verklaard, blijft…..
- Colombiaanse presidentskandidaat Uribe neergeschoten tijden…..
- Arbeid: van ministerie naar directoraat; nog ruimte tot her…..
- Nederland: Europa’s centrum voor illegale drugsproductie..
- Ook VHP slachtoffer van omkooppogingen..
- GENOEG IS GENOEG…..
- HET NDP-SYSTEEM..