Tijdens een spoedcongres op zondag 1 juni in het partijcentrum Grun Dyari, hebben alle elf afdelingen van de Nationale Partij Suriname (NPS), unaniem hun steun uitgesproken voor de partijleiding om verder invulling te geven aan de coalitievorming. Naar schatting waren 500 personen aanwezig op de bijeenkomst, die rond 11.50 uur aanving met een korte overdenking door een predikant, die benadrukte, dat “God ons allen accepteert.”
Partijvoorzitter Gregory Rusland sprak de aanwezigen toe en bedankte de structuren van de partij voor het gestelde vertrouwen. Hij benadrukte dat de NPS, ondanks de samenwerking met de Nationale Democratische Partij (NDP) en andere coalitiepartners, vasthoudt aan haar principiële standpunten.
Binnen de beoogde nieuwe regeringsformatie, zal NPS onder meer het vicepresidentschap invullen, evenals de positie van eerste vervanger van de voorzitter van De Nationale Assemblee. Daarnaast krijgt de partij het beheer over het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting; ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur en het op te richten ministerie van Oil, Gas en Milieu. Ook zal de NPS de nieuwe governor van de Centrale Bank van Suriname voordragen.
Rusland onderstreepte, dat het uiteindelijke besluit over de koers van de partij steeds bij de structuren ligt, en dat individuele meningen ondergeschikt zijn aan het partijbelang. “Dat is altijd zo geweest, ook in de tijd van Jopie Pengel, Henck Arron en de erevoorzitter Ronald Venetiaan”, aldus de partijvoorzitter.
De samenwerking met VHP en ABOP, zoals in de huidige regeringsconstellatie, werd door Rusland uitgesloten. Volgens hem is de NPS “onbeleefd en zelfs onbeschoft” behandeld door deze partijen. “De NPS mocht niets doen, want anders zou ze groeien”, verklaarde hij.
Rusland erkende dat de samenwerking met NDP gevoelig ligt, met name vanwege historische gebeurtenissen.
Zo is aan NDP-voorzitster Jennifer Simons duidelijk gemaakt, dat NPS bezwaar maakt tegen het opnieuw uitroepen van 25 februari – de dag van de militaire staatsgreep in 1980 – tot nationale vrije dag. Ook zal de partij geen concessies doen rond de gebeurtenissen van 8 december 1982. Volgens Rusland is vanuit de NDP verzekerd, dat deze kwesties buiten het regeerbeleid zullen blijven.
Het congres werd bijgewoond door verschillende delegaties uit onder meer Nickerie, Albina en Brokopondo.
The post NPS-congres stemt unaniem in met voortzetting coalitieonderhandelingen ..
- De democratie ondermijnd; van ’tralala’ naar &#…..
- Stichting Vrienden van Suriname stuurt 3.000 rugtassen voor…..
- OKB-voorzitter: “Geen wettelijke deadline voor bindend verk…..
- Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden..
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitg…..
- Ruzie tussen Trump en Musk escaleert: “Ondankbaar en doorge…..
- Lucht tussen PL en HVB nog niet geklaard..
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca..
- Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvis…..
- Een gezegende Eid ul-Adha..
- Samenwerkende partijen buigen zich over regeerakkoord..
- Openbaar Ministerie eist 35 jaar celstraf voor hoofdverdach…..
- Geen schoonheidsprijs organisatie verkiezingen..
- Verkiezingsorganisatie overschrijdt budget met SRD 60 miljo…..
- Stg. Vrienden van Suriname stuurt uniek cadeau..
- Santokhi: Regeren is blijven werken, ook tijdens wachten op…..
- Geen schoonheidspijs organisatie verkiezingen..
- Regering keurt sociaaleconomische maatregelen goed..
- Licht beschadigde US-dollars blijven gewoon geldig..
- Koi Carper 2 revancheert zich op Yellow Birds..
- CheGuevara’s Verrassende Rolex-Collectie: Marxistische Stri…..