De NDP blijft met 91.423 stemmen de grootste partij van Suriname en vergroot haar voorsprong op de VHP, die voorlopig op 85.217 stemmen staat. Daarmee loopt het verschil tussen beide partijen op tot ruim 6200 stemmen. De laatste update van het ministerie van Binnenlandse Zaken op woensdag 29 mei om 17.30 uur bevestigt deze trend, met nog uitslagen van 12 stembureaus en opkomstgegevens van 8 bureaus te ontvangen.
Op basis van de voorlopige zetelverdeling blijft de NDP met 18 zetels de grootste fractie in De Nationale Assemblee. De VHP volgt op korte afstand met 17 zetels. Zowel ABOP als NPS behalen elk 6 zetels. PL komt uit op 2 zetels, terwijl A20 en BEP ieder goed zijn voor 1 zetel.
ABOP en NPS volgen op afstandOp ruime afstand van de twee koplopers volgen ABOP met 31.402 stemmen en NPS met 30.312. Daarna komen PL (10.165), A20 (7263) en BEP (7056). De overige partijen blijven onder de 2000 stemmen, met OPTSU (1603), DA’91 (1501), DNL (639), APP (512), DUS (335), VLS 2023 (331) en PVC (160).
Opvallend is dat vicepresident en ABOP-leider Ronnie Brunswijk bij de voorlopige telling inmiddels meer stemmen heeft behaald dan Ashwin Adhin (NDP). Brunswijk staat op 18.942 stemmen, terwijl Adhin er 18.822 heeft.
President tevens VHP-leider Chan Santokhi blijft het hoogste aantal voorkeursstemmen behouden met 44.886. Hij wordt gevolgd door Jennifer Simons (NDP) met 40.513 stemmen.
De opkomst bedraagt op dit moment 271.658 van de 399.932 geregistreerde kiezers, oftewel 67,93 procent. In totaal zijn er volgens de laatste telling 267.919 geldige stemmen uitgebracht. Dit aantal kan nog iets oplopen na ontvangst van de resterende processen-verbaal.
- Geen fraude in Wanica, wel veel slordigheden pv’s..
- Regering neemt besluiten ter verbetering woningnood en infr…..
- Muriel Ignatia Tjon A Tjieuw-van Thol..
- Santokhi gaat opzichtig over de schreef..
- President Santokhi: “Deze verkiezing heeft nog geen winnaar…..
- ‘Koek’ verdeeld in zes delen; wachten op goedke…..
- 4-tal roof verdachten door RBTP opgespoord en aangehouden..
- Mac Intosh: “Duurzaamheid is fundamenteel recht van onze vo…..
- A20 wil ordentelijke afronding verkiezingsproces..
- Suriname onderstreept duurzaamheid op ACS-Ministeriële verg…..
- Michael Babb overleden..
- Thailand wint Miss World-verkiezing 2025..
- Zwaarbewapende mannen beroven goudkamp in het binnenland..
- VHP uit kritiek op verloop verkiezingen en roept op tot dui…..
- VREEMDE REDENERING NPS-VOORZITTER..
- President bezig de democratie te ondermijnen..
- Marwina nieuwe U19-jongens volleybalkampioen..
- President handelde binnen wettelijke en grondwettelijke kad…..
- Diverse NDP-waterdragers binnen de NPS..
- 70 medewerkers Security Alliance ontslagen..
- President misbruikt decreet politieke partijen bij bewust v…..