Tekst en beeld Merredith Bruce
TOTNESS – Met ruim 1200 uitgebrachte stemmen (van de iets meer dan tweeduizend stemgerechtigden in Coronie) is districtscommissaris Rianto Kasanmoesdiran niet helemaal tevreden over de opkomst. “Gezien het feit dat dit te maken heeft met een recht dat van invloed zal zijn op je dagelijkse leven, verwacht je altijd meer. Laten we allemaal eens gezamenlijk naar de stembus gaan, want dan pas heb je een integraal beeld van wat Suriname echt wil”, zegt de burgervader. De Ware Tijd sprak hem gisteravond, kort vóór de sluiting van de stembureaus, op het commissariaat te Totness.ADVERTISEMENT
EducatieADVERTISEMENT
Zelf had Kasanmoesdiran wel een, zoals hij die noemt, middelmatige opkomst verwacht. Op het moment dat de Ware Tijd hem sprak, hadden ruim 1200 personen, verspreid over de vier stemlocaties in het district, hun stem uitgebracht. De dc vindt dat er meer geïnvesteerd moet worden in het onderwijzen van kiezers over wat politiek precies inhoudt en het belang daarvan voor de toekomst van het land. “Investeren in politieke educatie, vooral voor de first voters.”
Geen misstanden
Het verloop van de stembusgang in het district vond Kasanmoesdiran vrijwel rustig. Er waren geen onregelmatigheden. Wel heeft het hoofdstembureau te maken gehad met twee gevallen waarbij er wat onduidelijkheid was over hoe de begeleiding van kiezers met een beperking moet plaatsvinden. Dit kwam volgens hem doordat nieuw stembureaupersoneel dat pas op het laatste moment was aangetrokken vanwege last minute uitvallers, niet optimaal kon worden getraind. “Die ruimte was er toen niet echt meer door de drukke voorbereidingen”, zegt de dc. Donderdag was er voor het laatst een algehele instructiemeeting met stembureauleden. “Ik heb mijn best gedaan om toch naar elk stembureau te gaan en instructies te geven.”
Wennen
Kasanmoesdiran is in maart geïnstalleerd als de nieuwe dc en nam daarmee de functie over van Maikel Winter. Hoewel het werk rondom het verkiezingsgebeuren hem vanwege zijn eerdere functie als districtsraadslid in Nickerie niet onbekend is, was het in de functie van dc wel even wennen. “Het is een andere werkomgeving en een ander management. Over het algemeen ben ik toch tevreden met wat we vandaag hebben bereikt.”
Late telling
Op vrijwel alle vier stemlocaties in Coronie begon de telling rond tien uur. De telling op het stembureau op O.S. Tata Colinschool te Soemboredjo ving rond half elf aan. Het lange wachten leidde tot veel irritatie en ongeduld bij de partijvertegenwoordigers die er waren om te turven. Tot ergernis van velen verliep de telling aanvankelijk ook nog vertraagd. Het vermoeden onder de aanwezigen was dat het stembureaupersoneel kennelijk vermoeid was. De voorzitter van het stembureau bleef, samen met de overige leden, kalm en professioneel.
- VLS: Onze kracht ligt in eenheid, niet in afkomst..
- CHS werkt aan verwerking van processen-verbaal, officiële z…..
- Henry Does: ‘NPS-voorzitter Rusland mist loyaliteit aan his…..
- Instituten leren omgaan met moderne technologie om bomen in…..
- Goudzoeker komt om bij noodlottig ongeval tijdens storm in …..
- Breaking: 225 DNA-stembiljetten op stembureau 333 vermist; …..
- Directeur e-Gov: ‘Niet kloppen verkiezingsdashboard beteken…..
- Santokhi: ‘Gunstig als monumentale overheidspanden in hande…..
- 225 stembiljetten verdwenen van stembureau 333 in Lelydorp..
- Processen-verbaal worden gecontroleerd: uitslag nog niet de…..
- Hindifest: kleurrijke mix van culturen, muziek en saamhorig…..
- Rovers binden nachtwaker vast bij mislukte inbraak Melkcent…..
- Tessa Leuwsha plaatst Boni’s levensverhaal in ander perspec…..
- Curtis Hofwijks geeft nieuwe samenwerking voordeel van de t…..
- BEKENDMAKING AFSLUITING Hernhutterstraat i.v.m. Asfalt Hers…..
- DA’91-voorzitter Del Castilho: “Groei in stemmen is hoopgev…..
- Schalkwijk: men moet niet te voorbarig zijn en de officiële…..
- Nieuwe dageraad voor Suriname..
- Cedric veroordeeld voor uitvoer 322 gram cocaïne in zuurgoe…..
- Van 4 naar 40 miljard: Leiderschap als motor voor Surinames…..
- Arbeidsinspecteurs getraind in handhaving Wet Werkvergunnin…..