Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, Internationale Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) heeft aangekondigd dat beleidsadviseur Xaviera Jessurun hem zal vergezellen naar Washington D.C., waar zij een functie zal vervullen binnen de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Volgens Ramdin speelde Jessurun een belangrijke rol in zijn verkiezingscampagne voor de functie van secretaris-generaal en wordt zij nu als waardering aangesteld als adviseur.
ADVERTENTIE
In een interview met Suriname suriname gaf Ramdin aan dat het aantal posities voor Surinamers binnen de OAS beperkt is, omdat ook andere lidstaten aanspraak maken op functies. Toch sluit hij niet uit dat in de toekomst nog enkele Surinamers in aanmerking kunnen komen voor andere posten binnen de organisatie.
Jesserun was eerder ook president-commissaris bij de Raad van Commissarissen van de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM). De benoeming van Jessurun heeft reacties uitgelokt, mede vanwege haar verleden als activist en haar openlijke kritiek op het beleid van de vorige regering. Sinds haar aanstelling als beleidsadviseur is haar publieke stem minder prominent aanwezig, wat in de samenleving tot vragen heeft geleid.
Minister Ramdin reageert op de kritiek door te benadrukken dat iemands activistische verleden geen reden mag zijn om hun inzet of deskundigheid te negeren. “Als mensen bepaalde capaciteiten hebben, moeten zij niet gestraft worden voor hun bereidheid om zich in te zetten,” aldus de minister.
Hij roept op tot constructieve kritiek en betreurt dat sommige reacties persoonlijk zijn. “We moeten mensen niet isoleren in de samenleving. Daarmee bereiken we niets.”
Naast Jessurun noemt Ramdin ook Miriam Mac-Intosh en Nalinie Sewpersadsingh als kernleden van zijn campagneteam. Hij spreekt van “drie sterke vrouwen” die volgens hem een belangrijke rol spelen in de internationale vertegenwoordiging van Suriname.
De OAS heeft voorafgaand aan Ramdins verkiezing als secretaris-generaal besloten het aantal beschikbare posities binnen de organisatie te reduceren. Vertrouwensfuncties worden direct ingevuld, terwijl andere posten via een competitieproces worden toegewezen. Ramdin verwacht via dat proces nog meer Surinamers aan te trekken binnen de OAS.
- Minister Landvreugd bij opening BvB Santodorp: “Wat ooit on…..
- Politieke partijen bezorgd over ‘misstanden’..
- Restauratie van het Cultuurstudies-gebouw bij Fort Zeelandi…..
- Vlaggenparade en verkiezing..
- AdeKUS vernieuwt campusfaciliteiten en internetinfrastructu…..
- Reactie op ‘Surinaams staatsleiderschap onder druk…..
- Misiekaba belooft zero tolerance beleid zonder aanziens des…..
- ‘Yu na a nyun Gado fu Sranan’..
- Leiderschap in verkiezingstijd: meer dan een titel, een ver…..
- DA ’91: Vreedzame politieke campagne in een polariserend Su…..
- Wazige verkiezingsprogramma’s..
- Minister Mathoera: “Stichting Uitvaartverzorging Defensie e…..
- Tientallen gewonden bij pensioenprotest voor Argentijns con…..
- “Moesje miauwt waar het pijn doet”..
- “Weinig partijen bekend met programmatisch plannen en ontwe…..
- Eerste 3D beelden nieuwbouw AZP vrijgegeven..
- NDP-voorzitter Geerlings-Simons: ‘Ik vrees voor fraude omda…..
- Reactie op ‘OMO-schuld van SRD 8,3 miljard: Wie betaa…..
- Vakantieganger in val gelokt en beroofd..
- SAO certificeert 19 vrouwen in textiele werkvormen..
- Wan Okasi behaalt overwinning in hoger beroep: Artikel 27 K…..