President Chan Santokhi heeft vandaag Marjory Sanches beëdigd tot lid plaatsvervanger van het Hof van Justitie. De plechtigheid vond plaats op het presidentieel paleis en werd door het staatshoofd omschreven als een bijzonder moment voor zowel de rechtsstaat als de rechterlijke macht.
ADVERTENTIE
Volgens president Santokhi betekent de benoeming van Sanches niet alleen een belangrijke stap in haar loopbaan, maar weerspiegelt het tevens de bredere ontwikkeling binnen de rechterlijke macht. De regering heeft de afgelopen jaren geïnvesteerd in institutionele versterking en verdere verzelfstandiging van de rechterlijke macht.
Het staatshoofd gaf aan dat in overleg met de rechterlijke macht concrete beleidsmaatregelen zijn getroffen, waarvan de benoeming van Sanches een tastbaar resultaat is. Sinds 2020 is het aantal rechters in Suriname gestegen van dertien naar tweeëndertig.
Hoewel dat een vooruitgang betekent, is verdere uitbreiding nodig. Diverse opleidingen zijn momenteel in gang gezet, mede ondersteund door internationale samenwerking, waaronder via een EU Grant-programma. De president wees erop dat het niet alleen om kwantiteit draait. Kwaliteitsversterking, professionalisering, en het waarborgen van onafhankelijkheid en de scheiding der machten zijn essentieel. In dat kader wordt samengewerkt met regionale en internationale instituten, waaronder de Caribbean Court of Justice.
Santokhi onderstreepte dat de rechterlijke macht onlosmakelijk verbonden blijft met de samenleving. “Uw rol als rechter is niet alleen juridisch, maar ook moreel en maatschappelijk van betekenis. De samenleving verwacht rechtvaardigheid, integriteit en transparantie,” sprak hij tot Sanches.
Het staatshoofd benadrukte dat haar benoeming verder reikt dan een persoonlijke mijlpaal. “U draagt bij aan de fundamenten van een rechtvaardige samenleving.” Hij wenste haar wijsheid, standvastigheid en moed toe bij de uitvoering van haar nieuwe taak.
- Minister Mathoera: “Stichting Uitvaartverzorging Defensie e…..
- Tientallen gewonden bij pensioenprotest voor Argentijns con…..
- “Moesje miauwt waar het pijn doet”..
- “Weinig partijen bekend met programmatisch plannen en ontwe…..
- Eerste 3D beelden nieuwbouw AZP vrijgegeven..
- NDP-voorzitter Geerlings-Simons: ‘Ik vrees voor fraude omda…..
- Vakantieganger in val gelokt en beroofd..
- Reactie op ‘OMO-schuld van SRD 8,3 miljard: Wie betaa…..
- SAO certificeert 19 vrouwen in textiele werkvormen..
- Wan Okasi behaalt overwinning in hoger beroep: Artikel 27 K…..
- President legt eerste steen voor overkapping Crematieoord U…..
- Wie scoort, wie faalt?: Analyse van de verkiezingsprogramma…..
- Christelijke gemeenschap Konmakandra fu Bribiwan doet oproe…..
- VK tekent overeenkomst om Chagoseilanden aan Mauritius over…..
- ABOP en NPS strijden om invloed in Coronie volgens voormali…..
- NDP regeringen zijn slecht voor het land, zegt Mathoera..
- Bini haalt partijprogramma’s door de mangel: Weinig concree…..
- Brunswijk: ABOP heeft ontwikkeling gebracht, feiten spreken…..
- IsDB keurt financiering voor nieuwbouw Academisch Ziekenhui…..
- Bewolking en regen houden aan..
- CARICOM-waarnemersmissie houdt toezicht op verkiezingen..