Met verbazing heeft het Ministerie van Volksgezondheid kennisgenomen van het bericht waarin een aannemingsbedrijf melding maakt van het stilleggen van de bouwwerkzaamheden aan de Spoedeisende Hulp (SEH) van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) vanwege vermeende achterstallige betalingen door de overheid. Deze informatie berust niet op waarheid. Vanwege de cruciale rol die de SEH vervult voor de samenleving heeft het ministerie samen met het AZP alles in het werk gesteld om een spoedige finalisering van de renovatie- en modernisatiewerkzaamheden veilig te stellen.
Zo heeft het ministerie bij de aanvang van het project in 2024 alle financiële middelen aan de aannemer betaald voor de aanschaf van alle materiaal van het project. Dit is zeer ongebruikelijk in de aannemerij daar materiaalverschaffing doorgaans geschied in verschillende fasen. Maar juist om de aannemer in staat te stellen voortvarend de renovatiewerkzaamheden te verrichten en ter voorkoming van enige stagnatie, is bij wege van hoge uitzondering, de betaling vooraf geschied voor alle materiaal en de oplevering voor fase I.
Gelet op het belang van de SEH is met de aannemer een korte constructietermijn overeengekomen van 9 maanden, waarbij fase I reeds in augustus 2024 diende te zijn afgerond. De volledige oplevering van de SEH moest deze maand plaatsvinden. Echter heeft de aannemer, geheel in strijd met de overeenkomst, tot op heden fase I van het project nog niet opgeleverd. De aannemer heeft in totaal een achterstand van 9 maanden.
In tegenstelling tot hetgeen de aannemer aanvoert, zijn in dezen de rollen dus omgekeerd en is het de aannemer die zich schuldig maakt aan ernstige wanprestatie en niet de Staat. Immers hebben het ministerie en het AZP aan al hun verplichtingen van het SEH-project voldaan. Het ministerie betreurt deze onverantwoorde gang van zaken zijdens de aannemer ten zeerste.
De aannemer meent dat er voor andere niet gerelateerde projecten nog betalingen zouden moeten worden verricht en zou om deze reden de werkzaamheden bij het SEH-project zijn gestaakt. Ten eerste heeft de renovatie van de SEH niets van doen met andere projecten. Het is dan ook maatschappelijk onaanvaardbaar dat een aannemer de bouw op deze cruciale medische afdeling tracht te saboteren en de samenleving hiermee moedwillig ernstig benadeeld. Dit, terwijl de aannemer zijn gelden conform de overeenkomst al heeft ontvangen! In ieder geval is er dus geen enkele rechtvaardiging voor dit onrechtmatig handelen van de aannemer.
Ten tweede zal het ministerie de situatie met betrekking tot andere projecten, die geheel los staan van het SEH-project, onderzoeken en zich uiteraard inspannen om tot een oplossing te geraken. Gezien de ernstige wanprestatie van de aannemer zal het ministerie, in goed overleg met het AZP, de nodige maatregelen treffen, daar deze tekortkomingen ongeoorloofd zijn. De samenleving mag erop vertrouwen dat de SEH-renovatie hoe dan ook zal worden voortgezet. Samen met deskundige partners wordt aan een adequate opvolging gewerkt om de verdere voltooiing van de SEH te waarborgen.
- IsDB keurt financiering voor nieuwbouw AZP goed..
- Ex-partner bedreigt vrouw na weigering relatieherstel..
- Caricom-waarnemers klaar voor verkiezingen..
- ‘Gesprekken over schuldherschikking met China over 2025 lop…..
- Advocaat Sitaram: Geen case tegen ex-minister Somohardjo..
- Niet achter elke vlag zit een verhaal..
- Edmund Celsius Imanuel..
- 70 gepensioneerden en maatschappelijke uitblinkers gehuldig…..
- EU-gezanten bereiken akkoord over wapenfonds van 150 miljar…..
- Suriname treedt toe tot Arbeidscentrum OIC..
- Jongeren Matawai eisen duidelijkheid en schriftelijke afspr…..
- De president hoeft niet bij elke opening van een “bruggetje…..
- Minister Ramdin neemt afscheid van parlementaire leiding..
- Asfaltering Krappahoeklaan van start..
- Honderd militairen ingezet voor verkiezingssurveillance..
- Akiemboto: “alleen een econoom kan beoordelen als de NDP on…..
- ‘Kieskoorts, een mooi toneel’..
- Caricom-waarnemersmissie gereed voor verkiezingen..
- Saskia Walden beëindigt lidmaatschap VHP vanwege gebrek aan…..
- Aanrijding met dodelijk afloop te Nw.-Amsterdam..
- Straatrover na tien maanden gearresteerd na bezoek aan poli…..