Regering maakt uitbetalingen sociale uitkeringen in Boven-Suriname en Sipaliwini mogelijk

PARAMARIBO — President Chandrikapersad Santokhi heeft recent een nieuw clusterteam van ministers ingesteld, onder leiding van minister Albert Ramdin, met als doel een structurele oplossing te vinden voor de achterstanden in de betaling van sociale uitkeringen aan kwetsbare groepen in Boven-Suriname en Sipaliwini.

Tijdens de regeringsraadsvergadering van vrijdag is de president door minister Ines Pane van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) geïnformeerd over de stand van zaken rond deze uitbetalingen. De regering werd eerder dit jaar op de hoogte gesteld van de ontstane achterstanden.ADVERTISEMENT

“De regering is vastberaden om de noden van onze meest kwetsbaren te verlichten. Geen enkele burger mag achterblijven, ook niet in de moeilijk bereikbare gebieden”

Het clusterteam, bijgestaan door medewerkers van relevante ministeries, heeft uitbetalingsschema’s opgesteld. Er is afgesproken dat de achterstallige betalingen zullen worden ingelopen. Minister Pane kon dan ook tijdens de vergadering melden dat de eerste stappen zijn gezet om met de inhaalslag te beginnen.ADVERTISEMENT

De financiering van de sociale uitkeringen komt grotendeels uit eigen middelen van de overheid. Een deel is afkomstig uit een project van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), dat in 2024 werd ondertekend. Dit project ondersteunt enerzijds hervormingen van het sociaal stelsel en is anderzijds bestemd voor uitkeringen binnen het sociaal vangnet. Een belangrijk deel van deze middelen wordt ingezet om de betalingsachterstanden in het binnenland weg te werken.

President Santokhi onderstreept het belang van solidariteit en gelijke behandeling van alle burgers, ongeacht hun woongebied. “De regering is vastberaden om de noden van onze meest kwetsbaren te verlichten. Geen enkele burger mag achterblijven, ook niet in de moeilijk bereikbare gebieden van ons land,” aldus het staatshoofd.