Immanuel Pherai is, als alles goed blijft gaan, vanaf volgend seizoen actief op het hoogste niveau van het Duitse voetbal. De 24-jarige spelmaker van Natio promoveerde afgelopen weekend met zijn club Hamburger SV (HSV) naar de Bundesliga.
ADVERTENTIE
Het is inmiddels zeven jaar geleden dat HSV degradeerde naar het tweede niveau van Duitsland. De club was destijds nog de ploeg die het langst onafgebroken actief was in de Bundesliga sinds de oprichting van de competitie in 1963. In 2018 kwam daar een einde aan toen HSV naar de 2. Bundesliga zakte. Hoewel de verwachting was dat de club snel zou terugkeren naar het hoogste niveau, liet de promotie langer op zich wachten dan gehoopt.
Tussen 2018 en dit jaar eindigde HSV drie keer op de vierde plaats en twee keer op de derde in de op een na hoogste divisie. Dit seizoen slaagde de ploeg er eindelijk in promotie naar de Bundesliga af te dwingen. HSV kwam in eigen huis nog wel op achterstand tegen laagvlieger Ulm, maar boekte uiteindelijk een overtuigende 6-1 overwinning.
Pherai, die tussen 2020 en 2022 onder contract stond bij Borussia Dortmund en toen één keer in de Bundesliga in actie kwam, zat zaterdag negentig minuten op de bank. De aanvallende middenvelder kampte recent nog met een blessure en kwam de laatste tijd vooral als invaller in het veld. In juni vorig jaar maakte Pherai zijn debuut voor de nationale selectie van Suriname.
Met nog één wedstrijd te gaan, voert HSV de ranglijst van de 2. Bundesliga aan met 59 punten. Köln, dat ook is gepromoveerd naar de hoogste divisie, volgt met één punt minder op de tweede plaats. Ulm en hekkensluiter Jahn Regensburg zijn gedegradeerd naar het derde niveau.
- Project Weg naar Zee niet stopgezet..
- Regering breidt Project Schoolbroodpakket uit naar 180 scho…..
- Simons: ‘We willen het beter doen dan deze huidige regerin…..
- Roemer: Suriname moet economische cultuur ontwikkelen en to…..
- President in dialoog met burgers en strategische beroepsgro…..
- Regering moet ook andere vormen van belastingen innen, zegt…..
- Sranan Lobi Dey: tijd voor eenheid en verbondenheid..
- Inbraak bij Kirpalani-magazijn: bewaker vastgebonden..
- Carolina Salimah Tjitrodipo..
- Ode aan de zorg: AZP eert verpleegkundigen en verzorgenden..
- Minister Nurmohamed zal geen ‘halve gebouwen of bruggen’ ac…..
- Cruciale stap in verdere ontwikkeling: De Arend krijgt form…..
- Woning van bushouder leeggeroofd bij inbraak, grote geldbed…..
- Bedrijfsleven nauwer betrokken bij vernieuwing beroepsonder…..
- Bedrijfsleven en ROM voeren een-op-een overleg..
- Wisse treft Boapeah in Glory-rematch..
- Politie houdt 18 verdachten aan tijdens operatie Delta Forc…..
- Wanhatti gaat van beperkte levering via generator naar 24-u…..
- Rechter sommeert WFU tot hervatting werk: Federatie legt zi…..
- Dikan: ‘BEP doet niet aan vuilspuiterij’..
- Koniki: ‘Vroeg of laat zal ik er deel van uitmaken’..