De Staatsolie Maatschappij Suriname heeft haar jaarverslag gepresenteerd aan president Chan Santokhi. Op dinsdag 6 mei plaatsvond is onder andere gesproken over de financiële resultaten, de ontwikkelingen op het gebied van olie en gas en de vooruitzichten voor 2025.
ADVERTENTIE
Met een omzet van US$ 735 miljoen en een bijdrage aan staatskas van US$ 384 (31 procent van het bbp) miljoen spreekt directeur Annand Jagesar van een prachtig jaar waarbij alle productiedoelen zijn gehaald. Het bedrijf heeft in totaal 2.9 miljoen barrels aan diesel en gasoline geproduceerd. Aan ruwe olie, de Saramacca Crude, is er 6,41 miljoen vaten geproduceerd. GOw2 behield haar retailmarktaandeel van 57 procent.
Met de opening van een nieuw pompstation te Commewijne is de uitbreiding van het consumentennetwerk voortgezet. Ook zijn de olieproducten op peil gebracht door een additief toe te voegen waardoor de producten dezelfde kwaliteit hebben als de producten van SOL en Rubis. Hiernaast is in totaal ongeveer US$ 3 miljoen geïnvesteerd in gemeenschapsprojecten, met nadruk op onderwijs, jongeren, senioren en gezondheidszorg
Hoewel de onderneming zich vanuit haar kernactiviteiten bezighoudt met olie-exploratie en -exploitatie, zijn er de afgelopen jaren diverse nieuwe activiteiten bijgekomen, onder meer in de goudsector, waterkracht, energie en retail. Voor deze activiteiten zijn afzonderlijke rechtspersonen opgericht. taken als afzonderlijke, maar verbonden verantwoordelijkheden erkend kunnen worden.
Na de Final Investment Decision (FID) in 2023 is Staatsolie een nieuwe ontwikkelingsfase ingegaan. In recente presentaties werd ingegaan op de financiering van Staatsolie’s verplichte 20 procent aandeel in olie-exploitatieprojecten. In maart 2024 werd een overeenkomst met Petronas gesloten om de gasvondst in Blok 52 verder te onderzoeken.
Dit leidde tot de succesvolle Sloanea-2 put en het opstarten van voorbereidende activiteiten voor een mogelijk commercieel gasveld. Een investeringsbesluit wordt eind 2026 verwacht. In mei volgde een nieuwe vondst (Fusaea-1), die nu samen met eerdere ontdekkingen wordt geanalyseerd. In 2025 staan twee nieuwe boringen gepland.
- Culturele avond 45ste Lions-conventie: ‘Friendship and fu…..
- Studietoelage wordt eind volgende week uitbetaald..
- Stemmen bij volmacht..
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?..
- Moeders..
- Dodelijke aanrijding op Garnizoenspad..
- Eerste stembiljetten verstrekt aan hoofdstembureaus..
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname..
- Gijzeling parlementair werk..
- Brunswijk: “Campus Marowijne nog lang niet op volle krach…..
- President bezoekt Veteranen Voetbalcompetitie..
- JusPol opent BuFaZ- en rechtszorgkantoren in Commewijne en …..
- SAO certificeert werkende cursisten in Koeltechniek en GAWA…..
- Man veroordeeld voor verkrachting minderjarige stiefdochter..
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen..
- Vaktraining Textiele Werkvormen gelanceerd te Sunny Point..
- SBWB met zwaar geschut op Roger Boyce..
- Aanvragen voor milieuanalyse vanaf 15 mei niet meer gratis..
- Verklaring AWJ naar aanleiding van uitlatingen over ontslag…..
- OKB bezorgd over negatieve online campagnes en desinformati…..
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus..