Met de overhandiging van de eerste oproepingskaart aan president Chan Santokhi is vandaag officieel het startsein gegeven voor de landelijke colportage van de oproepingskaarten voor de verkiezingen van 25 mei 2025. De president ontving de kaart samen met first lady Mellisa Santokhi uit handen van het colportageteam van Wanica-Zuidoost, onder leiding van districtscommissaris Shafiek Goelaman.
De colportageperiode duurt van 1 tot en met 14 mei. President Santokhi benadrukte het belang van deze kaart, die het kiesgerechtigde volk oproept om gebruik te maken van het stemrecht. “Het is een belangrijke kaart, het is een kaart die het volk oproept om te gaan stemmen,” verklaarde het staatshoofd. Hij riep de samenleving op om het personeel dat belast is met de distributie van de oproepingskaarten de nodige medewerking te verlenen. “Laten we ervoor zorgen dat alle kiesgerechtigden een oproepingskaart ontvangen en dat zij allemaal kunnen stemmen,” aldus Santokhi.
Strakke organisatieDistrictssecretaris Stephen Dompig van het commissariaat Wanica Zuid-Oost legde uit dat de colportage op gestructureerde wijze wordt aangepakt. Bij aanvang van de werkzaamheden wordt op elk bestuurskantoor gecontroleerd of het juiste aantal pakketten beschikbaar is voor de aangestelde colporteurs. “In het ressort Domburg, waar zeven colporteurs actief zijn, wordt erop toegezien dat er zeven pakketten klaarstaan. Deze zijn gesorteerd op stembureaunummer, zodat de distributie doelgericht en ordelijk kan verlopen.”
Elk ressort beschikt over een eigen ressortleider, die fungeert als hoofdcontroleur. Deze functionarissen hebben de dagelijkse leiding over de colportageteams en voorzien hen van de nodige instructies. Aan het einde van iedere werkdag leveren de colporteurs rapportages in over het aantal wel en niet bezorgde oproepingskaarten. Volgens Dompig vormt dit overzicht een essentieel instrument voor de controle en voortgangsbewaking gedurende de veertiendaagse colportageperiode.
De autoriteiten doen een beroep op de gemeenschap om alert te zijn op de aankomst van het colportageteam en medewerking te verlenen aan een ordentelijke verloop van het verkiezingsproces.
- Suriname daalt op persvrijheidsindex van plek 28 naar plek …..
- Nurmohamed: “VHP heeft Suriname uit de crisis gehaald”..
- Consumentenprijzen in maart gestegen met 0,5%..
- Mac Andrew: ‘Suriname moet zich voorbereiden op instroom bu…..
- ‘Migratie bepalende factor voor sociaaleconomische ontwikke…..
- TotalEnergies start half mei met boren in Blok 64: eerste v…..
- DNA plant openbare vergadering over actuele kwesties..
- Dr. Lau wil zich inzetten voor een beter Suriname..
- TotalEnergies begint midden mei met boren Macaw-1..
- Tyrone Spong maakt rentree in Dubai..
- Bewoners Nickeriestraat blijven bij hun standpunt: “Geen Ca…..
- Raoul Hellings niet onder de indruk van opiniepeiling..
- Moord en zelfmoord in Gakaba..
- TotalEnergies start half mei met boren Macaw-1, eerste van …..
- CBvS en Bankiersvereniging verwerpen uitspraken Gajadien..
- Kortgedingrechter vonnist: SVB moet verkiezingen opschorten..
- Tijdmachine..
- Ramdin per 25 mei met ontslag..
- Nicholaas Pinas eerste Marron met promotie op Surinaamse ri…..
- PCS-personeel in actie: ‘Geen loon, geen werk’..
- Macaw-1 eerste van vijf offshore-exploratieputten in 2025..