‘Soca to the Bone’ brengt ultieme carnaval vibe

door Steven Seedo

PARAMARIBO — Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert het populaire feest ‘Soca to the Bone’ terug. Roline’s De Waag aan de Waterkant verandert zaterdag speciaal voor dit event in het kloppende hart van de Caribische socacultuur. Organisator Raynel Dalen van Xeno Events belooft een spectaculaire tweede editie, waarmee de lat nog hoger wordt gelegd. “Surinamers zijn dol op soca en die liefde willen we nog verder aanwakkeren.”ADVERTISEMENT

In februari vorig jaar werd de eerste ‘Soca to the Bone’ gehouden in de Sky Lounge van het Royal Breeze Hotel. De belangstelling was zo groot dat de locatie al snel uit zijn voegen barstte. “De vibe was waanzinnig! We beseften meteen dat het groter moest”, vertelt Dalen aan de Ware Tijd.

“We bouwen aan iets groters: een jaarlijks festival dat toeristen aantrekt, de economie stimuleert en Suriname op de socakaart zet”

Met de tweede editie kiest Xeno Events voor een ruimere en sfeervollere locatie. “Roline’s De Waag heeft precies de uitstraling die past bij ons concept: tropisch, open en midden in de stad”, verklaart Dalen.

Meer dj’s

Voor de nieuwe editie heeft de organisatie vier dj’s gecontracteerd; vorig jaar waren het er drie. Dj Joël, Madd Asian, Joa the Boa en Cat zijn ingehuurd voor zaterdag. Daarnaast zijn er liveoptredens van de populaire formaties South South West en Q-Time, die beide regionale socahits scoren.

Q-Time is momenteel ‘hot’ met het nummer ‘Celebrate Life’, een explosieve samenwerking met zanger Benjamin Fayah. South South West scoorde een socahit met ‘Thelma’. “Beide groepen brengen niet alleen muziek, maar een hele ervaring”, benadrukt Dalen.

Caribische vibes in eigen land

Volgens de organisator is het de hoogste tijd dat Suriname zijn eigen socascene verder ontwikkelt. “Veel Surinamers reizen af naar Trinidad, Barbados of Guyana voor het carnaval. Maar waarom zouden we dat gevoel niet gewoon hier creëren?” vraagt Dalen zich af. “Soca is in ons DNA. Denk aan Krosfyah, Square One met Alison Hinds en zelfs Machel Montano, die in 2019 het Onafhankelijkheidsplein liet beven.”

Met ‘Soca to the Bone’ wil Xeno Events bijdragen aan de opbouw van een soca lifestyle in Suriname. “We willen lokale artiesten een podium geven om hun eigen stijl te ontwikkelen en het genre hier verder uit te bouwen. Niet als kopie, maar als Caribische expressie met een Surinaamse ziel.”

De droom van Dalen en zijn team reikt verder dan één avond feest. “We bouwen aan iets groters: een jaarlijks festival dat toeristen aantrekt, de economie stimuleert en Suriname op de socakaart zet”, legt hij uit. “We hebben het talent, de cultuur en vooral het publiek ervoor. Deze tweede editie is de volgende stap. Wie van soca houdt, mag dit niet missen. Dit is geen gewoon feest. Dit is de start van een beweging”, prijst hij ‘Soca to the Bone’ aan.