PARAMARIBO — Precies één maand voor de verkiezingen van 25 mei zijn Suriname en de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) overeengekomen dat er waarnemingsmissie wordt uitgevoerd door het regionale lichaam tijdens de stembusgang. Partijen hebben daartoe vrijdag een overeenkomst ondertekend over de privileges en immuniteiten van de waarnemers.
OAS-secretaris-generaal Luis Almagro wees erop dat de ondertekening de autonomie en onafhankelijkheid van de OAS-missie garandeert. Hij sprak zijn dank uit voor de openheid en samenwerking die bijdragen aan het succes van de missie, die zal bestaan uit een team van internationale waarnemers en verkiezingsdeskundigen.ADVERTISEMENT
“De ondertekening weerspiegelt de blijvende inzet van Suriname voor transparantie, verantwoording en de democratische principes”Ambassadeur Marten Schalkwijk
Sinds 1987 heeft de OAS acht verkiezingsprocessen in Suriname geobserveerd, meldt het ministerie van Buitelandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking in een persbericht. Tijdens de ondertekening op het hoofdkantoor van de OAS in Washington, Verenigde Staten merkte ambassadeur Marten Schalkwijk op dat de aanwezigheid van de verkiezingsmissie in belangrijke mate ook zal bijdragen aan het versterken van het publieke vertrouwen en het institutionele gezag tijdens het verkiezingsproces.
Volgens hem weerspiegelt de ondertekening de blijvende inzet van Suriname voor transparantie, verantwoording en de democratische principes, zoals vastgelegd in het Inter-Amerikaans Democratisch Handvest. Op 25 mei zal voor het eerst worden gestemd volgens landelijke evenredigheid. Bibis geeft aan dat meer dan negenhonderd volksvertegenwoordigers – De Nationale Assemblee, districts- en ressortraden – zullen worden gekozen. Aan de stembusgang doen veertien politieke organisaties mee.
Ambassadeur Marten Schalkwijk (l) en OAS-secretaris-generaal Luis Almagro (r) bekrachtigen de ondertekening met een handdruk. [: Bibis]
- VLS: Peiling VHP is tegenstrijdig en misleidend..
- Venezuela fel tegen aanwezigheid Guyana in Stabroek-blok..
- Barcelona wint Copa del Dey na opmerkelijke Clasico..
- Wonnie Boedhoe nieuwe voorzitter Fonds Voorzieningen Ouders…..
- President Santokhi houdt spoedvergadering over verkiezingsv…..
- VSB wenst uitstel inwerkingtreding Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- CBvS grijpt in bij pensioenfonds Alcoa wegens schending ins…..
- Ondernemer overvallen aan Zwartenhovenbrugstraat..
- Surinamers gedupeerd door Belgische spoorwegen..
- OAS gereed voor verkiezingswaarneming in Suriname..
- Meer individuele lopers bij zestigste Avondvierdaagse..
- Nieuwe straatverlichting langs Oost-Westverbinding..
- ECD stuit op illegale sigaretten, alcohol en onjuiste kassa…..
- Samap-project sluit af met opening cassavepap verwerkingsli…..
- Yelyco-captain Sporkslede: ‘Woensdag worden we als team kam…..
- ‘Paus van het volk’ Franciscus begraven na uitvaartmis in V…..
- Man sterft tijdens afspraak in pension Paramaribo..
- Illegale visserij op Surinamerivier: Kapitein en bemanning …..
- Rome en de wereld nemen afscheid van paus Franciscus..
- Nickeriestraat..
- Brand verwoest leegstaande woning aan Laterietweg, buren on…..