Assembleeleden van het komende parlement zullen rond de SRD 130.000 per maand verdienen. NDP-fractieleider Rabin Parmessar verzet zich hier nog steeds tegen, omdat hij het niet eerlijk vindt tegenover de bevolking. Het betreft een verhoging van meer dan 100 procent ten opzichte van het huidige salaris van de volksvertegenwoordigers.
Daarnaast komen er andere extra’s bij kijken, zoals voorrang bij ziekenhuisopnames en andere voorzieningen. Parmessar vindt dit “not done”, omdat bijvoorbeeld ambtenaren het met veel minder moeten doen, terwijl zij ook de gevolgen van de inflatie hebben moeten doorstaan.
In gesprek met ATV geeft de politicus aan dat de nieuwe wet wel bepaalt dat assembleeleden geen nevenberoep meer mogen hebben. Bovendien hebben zij na hun parlementaire carrière geen recht op een pensioen. Parmessar benadrukt dat de volledige NDP-fractie tegen deze regeling is.
Hij vindt het huidige honorarium van de leden voldoende als vergoeding voor een volksvertegenwoordiger. Volgens hem moet er eerst worden gekeken naar wat echt prioriteit heeft in het land.
De NDP-topper noemt het asociaal dat er straks een enorme scheefgroei ontstaat tussen het salaris van assembleeleden en dat van de doorsnee loontrekker. Dat ook hij straks dit riante salaris ontvangt, is volgens hem een gevolg van de goedgekeurde wet, waar hij zelf niets aan kan veranderen. Hij geeft aan mogelijk extra sociale projecten te zullen ondersteunen met het extra inkomen.
Indien de NDP weer regeringsverantwoordelijkheid krijgt, zal de partij nagaan hoe deze situatie gerepareerd kan worden. Daarvoor zal echter wel draagvlak moeten worden gevonden bij andere partijen. Ook moeten juristen zich goed buigen over de juridische mogelijkheden om de situatie recht te trekken.
- Drugsverdachte opgesloten..
- Verdachte woninginbraak ingerekend..
- Paus Franciscus kiest voor graf in de aarde bij Santa Maria…..
- Henkie Ajeremi (66) Paramaribo 16-4-2025..
- Doortje ( Greta) Margaretha Geerdorf (90) Den Haag 17-4-202…..
- Gajadien: PL hoeft niet te wachten; mag nu al opstappen..
- Man vernielt woning en dreigt zwager te zullen kappen..
- Tien maanden cel voor autodief..
- Bondscoach Furgil Ong-A-Fat: ‘We moeten deze keer boven de …..
- Column: Vriendjespolitiek, kruisiging en een klok die tikt..
- Voetganger op slag dood na aanrijding op Kwattaweg..
- Fractieleidersoverleg vandaag over misstanden regering..
- Enquête: Grote ontevredenheid over regering, maar Santokhi …..
- Parmessar nog steeds tegenstander van forse vergoeding nieu…..
- Little Charming Amazing Star organiseert derde pagent-evene…..
- Superhornets zwermen uit over de Rode Zee: nachtelijke aanv…..
- Katholieke gemeenschap in diepe rouw..
- Peiling: VHP blijft grootste partij bij komende verkiezinge…..
- Israëlische soldaten portretteren spottend een Palestijnse …..
- Start drukproces stembiljetten nog niet aangevangen..
- VHP blijft grootste partij volgens peiling..