De Bloedbank van het Surinaamse Rode Kruis heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan het welslagen van de recente niertransplantatiemissie door met spoed in te springen voor een onmisbare test. Op verzoek van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) werd de Bloedbank ingeschakeld om de concentratie van het medicijn Tacrolimus te bepalen in het bloed van de ontvangers.
Het testapparaat van het AZP was defect, waardoor uitstel van de geplande operaties dreigde. Tacrolimus is een medicijn dat essentieel is om afstoting van het getransplanteerde donororgaan te voorkomen. Voor een goede werking moet de concentratie ervan in het bloed nauwkeurig worden gecontroleerd: een te lage concentratie brengt risico op afstoting met zich mee, terwijl een te hoge concentratie schadelijk kan zijn voor de patiënt.
Het bepalen van deze waarde is daarom van groot belang vóór en na de operatie. Door het snel beschikbaar stellen van testcapaciteit heeft de Bloedbank ervoor gezorgd dat de transplantaties alsnog konden doorgaan volgens planning. Daarmee heeft zij vanuit haar humanitaire verantwoordelijkheid direct bijgedragen aan het verbeteren van de levenskwaliteit van dialysepatiënten.
De Nederlandse medische missie voor niertransplantaties vond inmiddels voor de vierde keer plaats in Suriname. Dankzij de samenwerking tussen lokale en internationale partijen konden opnieuw meerdere levensreddende operaties worden uitgevoerd.
- Santokhi verlengt termijn Anti-Corruptie Commissie en breid…..
- Aanpak personeelstekort bij politie: herverdeling van taken…..
- Mini-kunstgrasveld in Moengotapoe stimuleert sportontwikkel…..
- BEP-kandidaat Ceciel Pinas: Van bankier en advocaat naar de…..
- Vuilophaal in meerdere buurten stagneert: OW wijst op opsta…..
- MILJOENENPROJECTEN ONDER VERGROOTGLAS..
- Overwegend bewolkt vandaag..
- Importheffingen VS op smartphones en chips opgeheven..
- Antoinette Lang (96) Amsterdam 9-4-2025..
- Anend Lakhai (66) Paramaribo 11-4-2025..
- Handelsoorlog VS-China treft Europese markt..
- Politieagenten verdacht van corruptie: OM eist celstraffen …..
- SML weerspreekt beschuldigingen van Inter Wanica..
- Lyzecks-coach Ong A Kwie: ‘Ik hoop op mentale klap Yelyco 2…..
- NDP betwist CHS-standpunt over vervanging overleden kandida…..
- SRD 1.500 voor ambtenaren en gelijkgestelden in april en me…..
- Voorwaarts schiet er half dozijn in tegen Broki..
- Regering wacht uitspraak betreffende rehabilitatie van wege…..
- Mathoera: “Ons beleid is gebaseerd op cijfers, niet op emot…..
- Meer dan 600 paspoorten gestolen bij inbraak CBB..
- NDP: Dubbele moraal binnen de VHP..