Tijdens het Annual Accountability Seminar 2025, dat vandaag is gehouden op het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), presenteerde het Inter-American Institute for Coöperation on Agriculture (IICA) de behaalde resultaten van haar agrarische projecten in Suriname over het afgelopen jaar. De presentatie werd verzorgd door Laurenzo Tirtopawiro, Technical Agriculture Innovation Specialist, en Christine Lopez-King, Procurement Specialist binnen de Project Executing Unit (PEU).
Zij belichtten diverse projecten gericht op klimaatsverandering, duurzame landbouwtechnieken, en innovatie in de plantenkasbouw en bijenteelt. “We hebben gewerkt aan het versterken van de weerbaarheid van rurale en tribale gemeenschappen, met een focus op zelfredzaamheid,” aldus Tirtopawiro.
Een emotioneel hoogtepunt was de presentatie over de vrouwenlandbouwcoöperatie Wi! Uma Fu Sranan en Surivit NV. Door overstromingen verloren deze agrarische vrouwen hectaren aan landbouwgrond. Dankzij IICA-ondersteuning konden zij hun productiecapaciteit volledig herstellen.
“Met hun hulp hebben we laten zien dat er hoop is, zelfs na grote tegenslag,” zei coöperatievoorzitter Tania Lieuw-A-Soe. Minister Parmanand Sewdien sprak zijn waardering uit namens de regering: “De bijdrage van IICA heeft levens veranderd. Dit partnerschap is cruciaal voor een inclusieve, duurzame en veerkrachtige landbouwsector in Suriname.”
Curt Delice, IICA-vertegenwoordiger in Suriname, bevestigde dat reeds nieuwe projecten zijn ingediend voor de periode 2025-2026, die zich nu in onderhandelingsfase bevinden. “Onze technische ondersteuning blijft beschikbaar, zolang het nodig is.”
- Caricom-voorzitter legt pijnpunten nieuwe handelstarieven v…..
- President Santokhi evalueert met veiligheidsbonden: Elf van…..
- OPTSU: regering misleidt rijstboeren opnieuw..
- Masker NDP valt bij de poging het merk Bouterse te verzilve…..
- Canadese expert biedt technische ondersteuning aan CIP..
- Leidinggevenden Belastingdienst volgen management en leider…..
- VLS ondertekent gedragscode CCK en IRIS: ‘Verkiezingen moet…..
- Halskettingroof eindigt in schietpartij..
- De noodzaak van capabele DNA-leden..
- Niet alle hoofdstembureaus verstrekken proces-verbalen aan …..
- Enkele hoofdstembureau’s weigeren transparant te zijn over …..
- Snelste dragrace auto Nova terug op racebaan..
- Stiefvader vergrijpt zich aan stiefdochter terwijl moeder i…..
- Journalisten moeten ‘bedelen’ om processen-verb…..
- JCV 2025: Journalisten krijgen beperkt toegang tot processe…..
- Stichting Vrienden van Suriname maakt vijfde container klaa…..
- ABOP-kandidaat Goerdat: “Zorg staat op instorten, minister …..
- Minister Raghoebarsing verzekert: geen nieuwe ambtenaren in…..
- Steun gevraagd voor Actieprogramma Herstelbetalingen slaven…..
- Caricom-voorzitter waarschuwt voor wereldwijde crisis: ‘Een…..
- Daryanani organiseert langste zwemclinics ooit in Suriname..