Het directoraat Visserij van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) heeft een donatie ontvangen van Shell en haar partners. Deze donatie, welke is overhandigd op donderdag 27 maart 2025, vormt de tweede fase van het project “Capacity Building of the Suriname Fisheries Department” en betreft apparatuur ter waarde van ongeveer 50.000 Amerikaanse Dollars, die zal worden ingezet voor het verzamelen en monitoren van visserijgegevens.
De gedoneerde middelen omvatten onder andere een pick-up voor transport naar het veld, evenals apparatuur ter ondersteuning van een efficiënte verzameling van visserijgegevens, zoals een mariene weegschaal en drones. Daarnaast heeft het directoraat koelboxen, een vriezer, polo-shirts en badges voor de gegevensverzamelaars van het directoraat ontvangen, evenals een vis identificatiegids met daarin de vis-, garnalen- en krabsoorten die voorkomen in Surinaamse wateren.
In maart 2024 vond de eerste donatie plaats, waarbij het Visserijdirectoraat tablets voor het verzamelen van veldgegevens, persoonlijke beschermingsmiddelen voor de gegevensverzamelaars, computers voor gegevensanalyse en een server voor veilige gegevensopslag ontving van Shell, samen met de partners Chevron en Hess. Gezien het belang van de visserijsector is Shell een project aangegaan met het directoraat Visserij, de instantie die verantwoordelijk is voor het formuleren en implementeren van visserijbeheersmaatregelen.
Het doel van het project is om de capaciteit van het directoraat te versterken, zodat de visstand beter kan worden gemonitord en de kennisbasis voor het duurzaam beheer van mariene hulpbronnen wordt vergroot. Het project zal bijdragen aan verbeterde processen en normen voor gegevensverzameling binnen het visserijdepartement, evenals aan de ontwikkeling van vaardigheden en competenties van de medewerkers die betrokken zijn bij het verzamelen van gegevens.
Op korte termijn zal het project kwartaalrapporten opleveren, waarin onder andere de vangsten per soort, vloot en visgebied worden belicht. Op lange termijn wordt verwacht dat het project zal bijdragen aan de regelmatige verstrekking van betrouwbare informatie die essentieel is voor het duurzaam beheer en deontwikkeling van de visserijsector.
Andrew Hepburn, Country Chairman van Shell, benadrukte dat Shell en haar partners zich ervan bewust zijn dat de visserijsector de ruggengraat vormt van veel kustgemeenschappen in Suriname, en dat deze sector bijdraagt aan de lokale economie, werkgelegenheid en voedselzekerheid. De maatschappijen erkennen de inzet van het directoraat en zullen hun samenwerking in dit project blijven voortzetten.
- Actie bond NV Luchthavenbeheer afgewenteld..
- Dodelijk ongeval: bestuurder komt om het leven na crash in …..
- ‘Mensen met een beperking worden steeds voor de gek gehoude…..
- Strengere grenscontroles en uitzettingen zorgen voor onzeke…..
- Para bijt de spits af: Kandidaten geschrapt; verzuimen geco…..
- AZP-personeel hervat werkzaamheden na beraad over uitblijve…..
- Dronken vader richt jachtgeweer op politieagenten..
- Gebrekkige organisatie bij inzage kandidatenlijsten volgens…..
- Taekwondoka’s naar Mexico voor U22 Pan-Am Toernooi..
- Luchthavenbeheer handelt per 00.00 uur geen SLM-vluchten af..
- ABOP-topper Betterson neemt OKB kwalijk dat misstanden in m…..
- Hoofdstembureau Para schrapt kandidaten van verschillende p…..
- Simons belooft hervormingen en harde aanpak van corruptie, …..
- Onderbelichte kant van de paarse financiële ravage..
- VSG: MoU met Palmera heeft nadelige consequenties voor Saam…..
- AFP: Grootschalige misstanden in verkiezingsproces geconsta…..
- Rechtszaak tegen ‘Bordo’ en medeverdachten wordt voortgezet…..
- Gewapende overval op supermarkt loopt uit op schietpartij..
- Simons zal zwaar afrekenen met corruptie; wil geen samenwer…..
- Oud-inspecteur basisonderwijs: “Leerkrachten moeten eerst e…..
- Copa Libertadores: de volgende Neymar & 43-jarige spits…..