De invloed van politiek op de economie en vice versa is onvermijdelijk. Volgens de Vereniging van Economisten in Suriname (VES), is het essentieel dat economen beleidsmaatregelen niet los zien van politieke besluitvorming. De organisatie benadrukt in de februari-editie van VES Inzicht, dat economische politiek en politieke economie zo nauw met elkaar verweven zijn, dat een analyse van economische ontwikkeling zonder politieke context, niet volledig is.
Met de verkiezingen van 25 mei 2025 in zicht, wordt steeds duidelijker, dat de economie een doorslaggevende factor is in de stemkeuze van de Surinaamse kiezer. Volgens de VES bepaalt de persoonlijke financiële situatie of men een partij het vertrouwen geeft. Factoren zoals de betaalbaarheid van huisvesting, onderwijs, gezondheidszorg en basisvoorzieningen zoals drinkwater en energie, wegen zwaar. De vereniging constateert echter, dat het politieke debat vaak weinig inhoudelijk is en eerder gekenmerkt wordt door moddergooien dan door oplossingsgerichte discussie.
Politieke beloften versus economische realiteit
De VES stelt kritische vragen bij de uitspraken van politieke partijen. Zo claimt de NDP zich te willen inzetten tegen corruptie, maar volgens de VES heeft de partij in haar regeringsperiode van 2010 tot 2020, weinig gedaan om corruptie daadwerkelijk te bestrijden. Ook binnen de coalitiepartijen rijst de vraag, wat zij met een grotere meerderheid willen bereiken. President Chandrikapersad Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk hebben kiezers opgeroepen hen respectievelijk meer dan 28 zetels en 100.000 stemmen te bezorgen. De VES vraagt zich af, wat er met de huidige meerderheid in De Nationale Assemblee is gerealiseerd en welke concrete plannen er zijn voor een volgende regeerperiode.
Een andere partij, die zich halverwege de regeerperiode terugtrok uit de coalitie, spreekt over een “Nyun Pasi” (nieuwe weg).
De VES vraagt zich af of deze partij afstand neemt van haar eerdere beleid en samenwerkingen, of dat het slechts een strategische zet is richting de verkiezingen.
Met minder dan drie maanden te gaan tot de verkiezingen, is de vraag hoe politieke partijen de kiezers gaan overtuigen: met inhoudelijke beleidsplannen of met loze beloften? De VES roept op tot een gefundeerd debat, over hoe Suriname economisch uit de huidige situatie kan worden geleid.
The post VES: ‘Verwevenheid politiek en economie bepaalt kiezersgedrag’ ..
- Waarom Ied-ul-Fitr pas op 31 maart gevierd kan worden..
- 348 militairen kregen medaille voor trouwe dienst..
- President wil eerste betaling studententoelage van SRD 800 …..
- Dodelijk verkeersongeval aan de Kennedyweg: twee doden, één…..
- CHS traint hoofdstembureaus..
- Acties voor Esther Stichting in volle gang..
- Twee personen omgekomen bij verkeersongeval..
- Partij van de Communicatie wil bij regeermacht fors bezuini…..
- Simons bespreekt leden niet publiekelijk..
- Amerikaanse druk, Cubaanse artsen en Surinames soevereinite…..
- De wereld van Donald Trump..
- B E K E N D M A K I N G:..
- ‘Ik ben me ervan bewust dat ik mogelijk ook fractieleider w…..
- Gerucht: ‘Bigi Boy’ genoemd als tegenstander van Rico Verho…..
- Bloedbad in Tamanredjo: moorden blijven onopgelost..
- Vandaag veel bewolking met kans op een regenbui..
- Tweede basis Diplomatenopleiding afgesloten met certificaat…..
- VS-minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio bezoekt Suri…..
- Boksicoon George Foreman (76) overleden..
- Marco Rubio bezoekt Suriname tijdens Caribische tour..
- Does blij met tentoonstelling Anton de Kom..