De 36-jarige goudzoeker S.Z. van Chinese afkomst heeft bij een gewapende roofoverval te Koemboe ter plaatse het leven gelaten. De politie van het bureau Brownsweg kreeg in de ochtend van donderdag 20 maart 2025, omstreeks 02.55 uur een telefonische melding van een roofmoord in het goudzoekers gebied “Koemboe”, in het district Brokopondo en ging ter plaatse voor onderzoek.
Daar aangekomen trof de politie het ontzielde lichaam van het slachtoffer S.Z. met een schotverwonding aan de linkerzijde aan. Een arts stelde officieel de dood van het slachtoffer vast. Volgens het voorlopige onderzoek van de politie is naar voren gekomen dat zes gewapende en gemaskerde mannen tussen 01.00 uur en 02.00 uur die ochtend zich schuldig hebben gemaakt aan de roofoverval met dodelijk afloop.
Het zestal heeft de locatie vermoedelijk aangedaan met twee voertuigen en verlieten de plek na hun daad met medeneming van ongeveer 15 zakken inhoudende goudstof met een hoge economische waarde. Verder is gebleken dat het slachtoffer S.Z. aan de voorzijde van het kamp was, toen hij door de daders, die schoten losten, werd aangevallen. De andere ooggetuigen die op de werklocatie waren en de schoten hoorden, vluchtten het bos in.
De wetsdienaren troffen op de plek een aantal 9mm hulzen aan, die door de medewerkers van de Forensische Opsporing (F.O.) in beslag zijn genomen. In opdracht van het Openbaar Ministerie is het ontzielde lichaam van S.Z. ter obductie door de politie in beslag genomen.
- Natio zet stap richting Gold Cup: 1-0..
- Wel of geen dreiging voor communaal plantagegrondbezit met …..
- Advocaat Nazir kon crematie door onbevoegde erfgenamen voor…..
- Nieuwe lichting diplomaten klaar voor de toekomst..
- Regeringsraad geeft goedkeuring voor gemeenschapsprojecten..
- Nieuwe matrassen voor rustruimten in brandweerposten..
- Getuige brandstichting Vaco ontkent verklaringen te hebben …..
- Panka: samenleving is het aan Bouterse verschuldigd om NDP …..
- Chinese goudzoeker gedood bij roofoverval..
- Bronto Somohardjo: “Transparantie is geen luxe, maar een pl…..
- Kandidatenlijst politieke partijen na 25 maart drie dagen t…..
- Haperende Canawaima zorgt voor vertraging reizigers..
- Leiding onderwijs: Geen betaling leerkrachten voor extra va…..
- Ontevreden militairen DNV eisen uitbetaling van achterstall…..
- VES: ‘Verwevenheid politiek en economie bepaalt kiezersgedr…..
- TotalEnergies versterkt paraatheid autoriteiten voor offsho…..
- Dit weekend wegomleggingen binnenstad..
- Guillaume Elmont moet Nederlands judo uit het slop trekken..
- NDP trots op positie vrouwen op kandidatenlijst..
- Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken bezoekt Surinam…..
- OPTSU hakt knoop door: definitieve top 10 bekend, Taus trek…..