Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) meldt dat in het leesboek Lezen doet je goed 8B, les 3, getiteld “Via Georgetown naar Boa Vista” (pagina 19), per abuis een onjuiste kaart van Suriname is opgenomen. Op deze kaart wordt het Tigri-gebied ten onrechte als grondgebied van Guyana aangeduid.
Het ministerie benadrukt dat deze weergave incorrect is en kan leiden tot misverstanden over de geografische indeling van Suriname. MinOWC hecht groot belang aan accurate informatieverstrekking en heeft daarom direct maatregelen genomen om deze fout te corrigeren.
Voor het onderwijsveld is een instructieblad samengesteld met richtlijnen voor leerkrachten. Hierin worden de correcte grensindelingen van Suriname toegelicht, inclusief beide betwiste gebieden in het Zuidwesten en Zuidoosten. Ook zijn correcte kaarten en verwijzingen naar de Suriname Wereldland HEBRI Wereld Atlas bijgevoegd, zodat leerlingen de juiste informatie krijgen over de grenzen van Suriname met Guyana en Frans-Guyana.
Het ministerie wijst erop dat de fout voorkomt in de eerste druk van het boek en roept alle leerkrachten en betrokkenen op om eventuele verdere onjuistheden te melden via meldingnieuweboeken@gmail.com. Op deze manier kan de errata-lijst regelmatig worden bijgewerkt en verspreid onder scholen.
MinOWC verzoekt schoolleiders, leerkrachten en ouders om deze rectificatie in acht te nemen en de aangegeven correcties door te voeren in de lessen. Het ministerie streeft ernaar om in toekomstige herdrukken een verbeterde versie van het lesmateriaal aan te bieden.
- Scholier aangehouden na gewelddadig incident op school..
- In Suriname geboren Lum Chou op lijst meest gezochte Nederl…..
- Presidentiële werkgroep brengt spoedbezoek aan Esther Stich…..
- Natio maakt zich op voor dubbele confrontatie met Martiniqu…..
- NDP fractieleder eist opheldering gronduitgifte West-Surina…..
- President Donald Trump continues to push forward the develo…..
- President Donald Trump continues to push forward the develo…..
- ‘Screen voor je kiest’..
- Boedelvraagstuk heeft geen invloed op inheemse en tribale v…..
- De Para-kwestie 2.0: Een Dreigende Herhaling?..
- Vrouw joint partner in gevang..
- “Santokhi verdient geen tweede kans als president”, zegt Vo…..
- Wisselkoersen gestegen, maar Financiënminister Raghoebarsin…..
- Nurmohamed gepikeerd om kritiek voormalig OW-minister Parme…..
- Commissie heeft spoedoverleg over Esther Stichting..
- Nieuw onderkomen en nieuwe machines voor Willemsberg: Wippy…..
- Ramdin: “Suriname zelf verantwoordelijk voor grondenrechten…..
- STAAT HELPT HAKRINBANK MET SRD 218 MILJOEN..
- Bewolkte lucht met wat opklaringen..
- 45-jarige verwondt broer met kapmes om luide muziek..
- Brood- en Banket training succesvol afgerond in Wageningen..