De officiële opening van het Nationaal Milieuveiligheid Seminar heeft op woensdag 12 maart plaatsgevonden in de Prince Ballroom. Het doel van dit tweedaagse seminar dat gehouden wordt op woensdag 12 en donderdag 13 maart, is versterking van de nationale milieuveiligheid voor een duurzame toekomst. De opening werd verricht door minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM).
In zijn toespraak onderstreepte de bewindsman het belang van milieuveiligheid als een cruciaal onderdeel van duurzame ontwikkeling in Suriname. Hij wees ook op de uitdagingen die meestal voortkomen uit economische activiteiten zoals illegale houtkap, handel in wilde dieren, illegale afvalverwerking en het gebruik van chemicaliën in de mijnbouw. Minister Dasai acht een nauwe samenwer-king tussen relevantie instanties bijzonder belangrijk voor een gezamenlijke handhaving van regelgeving in het kader van milieuveiligheid. “De handhaving is daarom belangrijk en moet steeds verder verbeterd worden”, benadrukte hij. Het seminar wordt georganiseerd door de Nationale Milieu Autoriteit (NMA) in samenwerking met ROM. Verder zijn er experts aanwezig van de ministeries van Openbare Werken (OW) en Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS), het Directoraat Nationale Veiligheid (DNV), het Openbaar Ministerie (OM), de Stichting voor Bosbeheer en Bostoezicht (SBB) en andere relevante instanties.
Gedurende de twee dagen gaan de experts en belanghebbenden in gesprek over actuele milieukwesties, regelgeving en de implementatie van veiligheidsmaatregelen. Bij de opening waren er ook toespraken van DNV-directeur Shivanand Ramlall, NMA-directeur Vanuessa Gefferie en Niermala Maikoe, hoofdofficier van justitie bij het Openbaar Ministerie.
The post Nationaal Milieuveiligheid Seminar officieel geopend ..
- Nurmohamed: Onderhoud Bouterse Highway noodzakelijk..
- President wijst trekkers aan voor oplossingen problematiek …..
- RAMDIN SECRETARIS-GENERAAL OAS..
- PASSEN EN METEN..
- Succesvolle start Surinaamse volleybalclubs in Guyana..
- Iran zet drones en gezichtsherkenning in voor kledingcontro…..
- Nog meer onweersbuien..
- Rovers Gongrijpstraat nog niet opgepakt..
- Putin: Oekraïense troepen in Kursk zullen leven als ze zich…..
- VSB en ASFA willen van DNA weten waarom de staatsbegroting …..
- Finland heeft een militair ondersteuningsprogramma van 660 …..
- Launch e-paspoortproject binnenkort een feit..
- Politieke participatie van ambtenaren en het legaliteitsbeg…..
- Verdachten roofoverval Gongrijpstraat nog voortvluchtig..
- Verdachten gewapende roofoverval Gongrijpstraat nog voortvl…..
- OAS vooral afhankelijk van de Verenigde Staten..
- Opiniepeiling: NPS en A20 tonen grootste groei, VHP grootst…..
- Phagwa uitbundig gevierd; President leeft zich ook uit..
- Gewapende roofoverval aan de Gongrijpstraat; verdachten voo…..
- Minister Mac Andrew: “Vertrouwenspersonen essentieel voor b…..
- Titanoboa: De Reuzenslang uit de Prehistorie..