De Surinaamse Partij van de Arbeid (SPA) is al in gesprek met andere politieke partijen om alsnog gezamenlijk onder haar vlag de verkiezingen in te gaan. De SPA heeft de samenwerking binnen OPTSU formeel beëindigd. Met welke partijen de SPA gesprekken voert, wil SPA-voorzitter Joyce Williams nog niet prijsgeven. Wel ontkent ze niet tegenover Suriname suriname dat de NPS tot een van deze partijen behoort.
Het besluit van de SPA om uit OPTSU te stappen, werd donderdagavond genomen tijdens een spoedbijeenkomst in het partijcentrum. De partij stelt dat het vertrouwen ernstig is geschaad door negatieve publieke uitlatingen van samenwerkingspartners over SPA-bestuursleden, zonder voorafgaand intern overleg.
Volgens de SPA zijn respect en interne communicatie essentieel voor een succesvolle samenwerking, en deze principes zijn niet nageleefd. De openlijke kritiek zonder de mogelijkheid tot wederhoor heeft ertoe geleid dat de partij zich genoodzaakt zag zich terug te trekken uit de combinatie. Hoewel de discussie over het lijsttrekkerschap binnen de samenwerking een rol speelde, benadrukt de SPA dat dit niet de doorslaggevende reden was voor het vertrek.
Williams merkt op dat als partners binnen OPTSU in deze fase al niet met elkaar aan tafel kunnen zitten om kwesties te bespreken, het de vraag is hoe ze in de toekomst willen samenwerken. Er lagen voorstellen op tafel, en de bedoeling was dat de partners moesten nagaan of deze werkbaar waren en of de structuren ermee akkoord konden gaan. “Terwijl je de voorstellen nog niet hebt kunnen voorleggen aan je hoofdstucturen, wordt er telkens een ander argument aangevoerd.”
De kwestie of ‘Wayne Telgt de lijsttrekker wordt of Joyce Williams’ lag daadwerkelijk op tafel. De SPA vond dat hier in alle rust over gesproken kon worden, omdat er voorstellen waren. De SPA-voorzitter legt uit dat de andere OPTSU-partners hun interne kwesties binnen de partij hielden met de bedoeling daarover te praten. Dit was echter niet het geval bij Newalsing ‘Newara’ Nanhkoesingh, voorzitter van Wi Sranan. Hij koos er liever voor om de kwestie voor de camera te bespreken. Dit terwijl hij zelf nog aangaf dat hij bezig was met een onderzoek en dus zijn argumenten niet hard kon staven.
Telkens bracht hij publiekelijk een nieuw issue naar voren. De SPA-structuren waren hiervan niet gecharmeerd en vonden dat dit geen solide basis was voor de SPA binnen OPTSU.
Over de bijdrage die de SPA heeft geleverd aan de waarborgsom is nog niet gesproken. Williams merkt op dat het geld pas wordt teruggegeven als OPTSU zetelwinst behaalt. Voor nu staat de SPA open voor gesprekken met andere partijen. Het is niet meer mogelijk dat de SPA alleen aan de verkiezingen deelneemt, omdat de termijn voor het indienen van stukken bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS) al is verstreken.
Met het vertrek van de SPA bestaat OPTSU nu nog uit de PALU, Wi Sranan, SDU, PVRS en De Nieuwe Wind. OPTSU moet op 25 maart haar kandidatenlijst indienen bij het CHS voor de parlementaire verkiezingen en bij de hoofdstembureaus in de districten waar zij wil deelnemen aan de district- en ressortraadsverkiezingen.
- Ecuadors presidentskandidaat González hekelt gewelddadige e…..
- Mysterieuze moordzaak na ruim twee jaar opgelost..
- Ex-Tucajana leider Thomas Sabajo overleden..
- NPS maakt DNA-kandidatenlijst bekend; SPA en DRS krijgen el…..
- HEEFT DE SAMENLEVING NOG VERTROUWEN IN HET KPS?..
- De H van ……...
- Breaking: NPS presenteert Gregory Rusland als lijsttrekker …..
- Marcia Clumper ‘lijstduwer’ NPS en Cliff Marica…..
- Vrouw vermoedelijk door echtgenoot vermoord, die daarna de …..
- Rusland, Etnel en Pokie in top 3 van NPS kandidatenlijst..
- Breaking: SPA en DRS gaan onder paraplu NPS de verkiezingen…..
- Duizenden Australiërs zonder stroom nu storm Alfred Queensl…..
- Man om het leven gebracht in Perica..
- ZULLEN DE VS RAMDIN STEUNEN VOOR OAS?..
- NOG MEER LAST-MINUTE BELOFTES..
- Notch met moeite langs Inter Wanica..
- VSB en UN Global Compact Caribbean verkennen samenwerking..
- Tareno-Ontwikkelingsplan overhandigd aan DNA..
- Ramadhin: “Alles gedaan om de zorg gezond te maken”..
- TELESUR ALS NV VERDER..
- Uitdagingen en kansen voor goed bestuur..