Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid heeft aangegeven dat de bouw van een nieuw gebouw voor het ministerie van Volksgezondheid een historische gebeurtenis is. Dit zei hij voorafgaand aan de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM). De bouwwerkzaamheden aan het nieuwe ministeriegebouw bevinden zich in de afrondende fase.
De minister gaf aan dat de laatste zaken nog in orde moeten worden gebracht voordat het gebouw in gebruik kan worden genomen. Hij hoopt dat dit tegen het einde van de maand zal gebeuren. Het gaat niet alleen om het ministerie zelf, maar ook om het gebouw van het Bureau voor de Openbare Gezondheidszorg (BOG), waaraan momenteel wordt gewerkt. Later dit jaar zullen ook andere lopende projecten worden afgerond. De minister is trots en blij dat het ministerie binnenkort over een eigen gebouw beschikt. Hij vindt het niet vreemd dat er veel kritiek is op dit project.
De lening die door de staat is afgesloten, dateert uit 2018. De minister benadrukt dat mensen geen uitspraken moeten doen zonder kennis van de feiten. Het betreft een lening van de Inter-American Development Bank (IDB). Volgens de minister was het nieuwe gebouw noodzakelijk.
Hij betreurt de onterechte kritiek die hierover wordt geuit. De vorige regering koos destijds voor de ontwikkeling van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP), omdat zij een ander plan had voor de gezondheidszorg. Er werd een haalbaarheidsonderzoek uitgevoerd ter waarde van vier miljoen euro voor de bouw van een nieuw ziekenhuis, maar dit project werd uiteindelijk nooit gerealiseerd. De minister hoopt nog voor de verkiezingen goedkeuring te krijgen voor de financiering van het nieuwe ziekenhuis.
Verder gaf de minister aan dat de samenleving zich zou moeten afvragen waarom het destijds misging. Hij beschouwt de uitspraken van oppositieleden over de lening voor de bouw van een ziekenhuis als misleidend. De huidige regering heeft geleerd van fouten uit het verleden en het verloren vertrouwen van de IDB is door de inspanningen van het ministerie hersteld. De bouw van een nieuw Academisch Ziekenhuis Paramaribo zal naar verwachting vier tot vijf jaar duren.
- Mysterieuze moordzaak na ruim twee jaar opgelost..
- Ex-Tucajana leider Thomas Sabajo overleden..
- NPS maakt DNA-kandidatenlijst bekend; SPA en DRS krijgen el…..
- HEEFT DE SAMENLEVING NOG VERTROUWEN IN HET KPS?..
- De H van ……...
- Breaking: NPS presenteert Gregory Rusland als lijsttrekker …..
- Marcia Clumper ‘lijstduwer’ NPS en Cliff Marica…..
- Vrouw vermoedelijk door echtgenoot vermoord, die daarna de …..
- Rusland, Etnel en Pokie in top 3 van NPS kandidatenlijst..
- Breaking: SPA en DRS gaan onder paraplu NPS de verkiezingen…..
- Duizenden Australiërs zonder stroom nu storm Alfred Queensl…..
- Man om het leven gebracht in Perica..
- NOG MEER LAST-MINUTE BELOFTES..
- ZULLEN DE VS RAMDIN STEUNEN VOOR OAS?..
- Notch met moeite langs Inter Wanica..
- VSB en UN Global Compact Caribbean verkennen samenwerking..
- Tareno-Ontwikkelingsplan overhandigd aan DNA..
- Ramadhin: “Alles gedaan om de zorg gezond te maken”..
- TELESUR ALS NV VERDER..
- Uitdagingen en kansen voor goed bestuur..
- Santokhi: kansen AI optimaal benutten..