Sinds het begin van de Russische oorlog in Oekraïne zijn meer dan drie miljoen Oekraïners “opgenomen” door Rusland, waaronder velen die hun staatsburgerschap hebben veranderd in Russisch. Russische autoriteiten hebben paspoorten uitgegeven aan Oekraïners in bezette gebieden, een praktijk die Oekraïne veroordeelt als een illegale poging om de Oekraïense identiteit uit te wissen.
Degenen die weigeren, krijgen te maken met beperkingen op hun bewegingsvrijheid en toegang tot basisvoorzieningen zoals gezondheidszorg en onderwijs. Poetin claimde deze week dat de paspoortuitgifte in bezette regio’s bijna voltooid is, met 3,5 miljoen uitgegeven paspoorten.
Deze strategie heeft mogelijk ook militaire implicaties: van de “geabsorbeerde” Oekraïners zou een aanzienlijk aantal kunnen worden opgeroepen voor het Russische leger. Dit onderstreept de complexiteit en verreikende gevolgen van de Russische bezetting.
- Duizenden Australiërs zonder stroom nu storm Alfred Queensl…..
- Man om het leven gebracht in Perica..
- NOG MEER LAST-MINUTE BELOFTES..
- ZULLEN DE VS RAMDIN STEUNEN VOOR OAS?..
- Notch met moeite langs Inter Wanica..
- VSB en UN Global Compact Caribbean verkennen samenwerking..
- Tareno-Ontwikkelingsplan overhandigd aan DNA..
- Ramadhin: “Alles gedaan om de zorg gezond te maken”..
- TELESUR ALS NV VERDER..
- Uitdagingen en kansen voor goed bestuur..
- Santokhi: kansen AI optimaal benutten..
- Santokhi: AI is de realiteit..
- Aanpak problemen ex-Jungle Commando en gebieden..
- Gemeenschap Sipaliwini overhandigt Tareno-Ontwikkelingsplan…..
- Situatie Weg naar Zee baart Naipal nog steeds zorgen..
- WEINIG VERANDERD BIJ CENTRALE BANK..
- GRONDENRECHTENVERRAAD..
- Bewolkte lucht met af en toe wat buien..
- Grassalco en Volksgezondheid tekenen overeenkomst..
- Trump overweegt strengere sancties tegen Rusland totdat vre…..
- Francina Overman (90) Wanica, Suriname 4-3-2025..