Tekst en beeld Euritha Tjan A Way
PARAMARIBO — Hoewel grondconversie vanaf november 2023 is ingevoerd, heeft het ministerie van Financiën en Planning nog geen kosten-batenanalyse gedaan. Daardoor is het onduidelijk hoeveel grondconversie na aftrek van alle kosten voor bijvoorbeeld onderhoud van het digitale systeem en bemanning van de Grondconversieunit de staatskas oplevert. Dit terwijl er dringend inkomsten nodig zijn om de meerkosten voor de verhoogde sociale uitkeringen te betalen.
“Elke week bij de vergadering van de regeringsraad wordt meegedeeld hoeveel grondconversie heeft opgebracht en het brengt aardig wat op. Maar de kosten-batenanalyse heb ik niet gedaan. Ik denk dat het goed zit, maar ik kan mijn hand daarvoor niet in vuur steken, omdat die cijfers er niet zijn”, reageert minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning op vragen van de Ware Tijd donderdag tijdens de persconferentie naar aanleiding van de vergadering van de regeringsraad woensdag.
“We moeten strenger optreden en controleren bij onze douane en grensposten”Minister Stanley Raghoebarsing
De prijs per vierkante meter grond die kan worden geconverteerd bedraagt SRD 25. Dat geld moet worden gestort bij de Centrale Bank van Suriname. De regering heeft gemeld daarmee de kleine man tegemoet te willen komen en ook geld te willen verdienen, omdat de staat dringend meer inkomsten nodig heeft.
Waar wel veel geld aan kan worden verdiend, is grondhuur en daar is duidelijk dat er een enorme achterstand is in het innen. “Dat zullen we zoveel mogelijk proberen in te lopen de komende tijd”, belooft Raghoebarsing. De minister merkte op dat er ook goud wordt weggesmokkeld, waardoor de staat ook daar inkomsten misloopt. “We moeten strenger optreden en controleren bij onze douane en grensposten”, aldus de bewindsman.
- Man om het leven gebracht in Perica..
- ZULLEN DE VS RAMDIN STEUNEN VOOR OAS?..
- NOG MEER LAST-MINUTE BELOFTES..
- Notch met moeite langs Inter Wanica..
- VSB en UN Global Compact Caribbean verkennen samenwerking..
- Tareno-Ontwikkelingsplan overhandigd aan DNA..
- Ramadhin: “Alles gedaan om de zorg gezond te maken”..
- TELESUR ALS NV VERDER..
- Uitdagingen en kansen voor goed bestuur..
- Santokhi: kansen AI optimaal benutten..
- Santokhi: AI is de realiteit..
- Aanpak problemen ex-Jungle Commando en gebieden..
- Gemeenschap Sipaliwini overhandigt Tareno-Ontwikkelingsplan…..
- Situatie Weg naar Zee baart Naipal nog steeds zorgen..
- WEINIG VERANDERD BIJ CENTRALE BANK..
- GRONDENRECHTENVERRAAD..
- Bewolkte lucht met af en toe wat buien..
- Grassalco en Volksgezondheid tekenen overeenkomst..
- Trump overweegt strengere sancties tegen Rusland totdat vre…..
- Chayenne Vos (23) Paramaribo 5-3-2025..
- Francina Overman (90) Wanica, Suriname 4-3-2025..