Het ministerie van Openbare Werken (OW) is vandaag gestart met werkzaamheden bij de Jagtlustsluis in het district Commewijne. Het project omvat het vervangen van de bestaande duiker door drie strengen ARMCO-buizen en het heien van stalen damwanden. De werkzaamheden moeten binnen negen maanden afgerond zijn. OW-minister Riad Nurmohamed, benadrukt dat de werkzaamheden noodzakelijk zijn om de langdurige ontwateringsproblemen in het district op te lossen.
De werkzaamheden zijn al geruime tijd in de planning. Minister Nurmohamed legde het project als volgt uit: “Eerder was er hier een brug, maar die was afgeschreven en ingestort. Hierdoor was het jarenlang lastig om de ontwatering goed te regelen. Een tijdelijke oplossing met een container onder de weg was gecreëerd, maar deze bevond zich inmiddels in een gevaarlijke staat. Het was hoog tijd om het oude systeem te vervangen.”
De minister wees erop dat het ontwateringsprobleem al meer dan vijf jaar speelt. “Toen ik aantrad, was dit een van de eerste zaken die mijn aandacht vroegen. Door beperkte middelen was er echter weinig vooruitgang. Nu we meer financiële ruimte hebben, kunnen we eindelijk de ontwateringswerken grondig aanpakken.”
Bij de vervanging van het oude systeem wordt gebruik gemaakt van innovatieve technieken. “We zullen geen sluis installeren zoals voorheen, maar een automatisch systeem dat zorgt voor het waterbeheer van dit gebied,” legde minister Nurmohamed uit.
“In het verleden moesten de sluizen handmatig bediend worden, maar we stappen over op automatische klepduikersystemen, zoals we eerder hebben toegepast bij Weg naar Zee,” voegde hij eraan toe.
Daarnaast worden kunststofonderdelen, zoals kunststofkleppen, geïntroduceerd. “Deze materialen roesten niet en zijn veel duurzamer. Het systeem zal zelfregulerend zijn en hoeft slechts één keer per zes maanden gecontroleerd te worden op verstoppingen,” aldus de bewindsman.
- Vandaag minder bewolking, maar zon..
- Radio- en televisie eigenaren kampen met grote uitdagingen..
- Eerste deel Roué Verveers ‘Op eigen risico’ al uitverk…..
- Plunderaar ingerekend..
- FBI: Noord-Korea zit achter diefstal van 1,5 miljard dollar…..
- Iwan Imro Reyke (74) Amsterdam 23-2-2025..
- Nellius Kappel (86) Rotterdam 25-2-2025..
- SDU van Waterberg toegetreden tot OPTSU..
- Effecten klimaatverandering in kustvlakte niet zo alarmeren…..
- Ben anti-ZIONIST OMDAT IK DE DOCHTER BEN VAN HOLOCAUST-OVER…..
- Column: Regionale mogelijkheden..
- Hulp samenleving van belang om buste Trefossa terug te vind…..
- VHP: ‘Waarborgsom volgens procedure betaald’..
- NDP wil digitalisering van de overheid..
- Miljardeninvesteringen en nieuwe boringen op komst in Surin…..
- Stephen Comvalius over de crisis in de Surinaamse gezondhei…..
- Waarborgsom VHP, ABOP en PVP op dezelfde manier betaald..
- Succesvol afronden bavp-opleiding is geen voorwaarde voor t…..
- Voetbaluitslagen van 26 februari 2025..
- Tientallen doden bij crash militair vliegtuig in Soedan..
- OW start werkzaamheden bij Jagtlustsluis in Commewijne..