President Chandrikapersad Santokhi is aangekomen op Barbados om deel te nemen aan de 48ste Caricom Staatshoofden Vergadering. Na aankomst op de Grantley Adams Internationale Luchthaven begaf het staatshoofd zich naar het conference center. De Caricom-top vindt plaats van 19 tot en met 21 februari 2025 in Bridgetown, Barbados. In de marge van de top nam president Santokhi deel aan het eerste dagdeel van de conferentie voor Caricom-staatshoofden en regeringsleiders, samen met een groot aantal innovatieve technologiebedrijven.
Tijdens deze sessie werden de mogelijkheden die Kunstmatige Intelligentie biedt voor het bevorderen van de duurzame ontwikkeling van de regio gepresenteerd. Het staatshoofd zal aanwezig zijn bij de officiële openingsceremonie van de top. Het thema van deze reguliere vergadering is: “Kracht in eenheid: het smeden van Caribische veerkracht, inclusieve groei en duurzame ontwikkeling.” Samenwerking met Caricom-partners en de internationale gemeenschap is essentieel om de huidige mondiale uitdagingen te overwinnen en om samen te werken aan een veerkrachtige, duurzame en rechtvaardige toekomst voor iedereen.
Het staatshoofd zal de Caricom-leiders ook informeren over de laatste stand van zaken met betrekking tot de verkiezing van de nieuwe secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), welke gepland staat voor 10 maart 2025. De huidige Caricom-voorzitter, premier Mia Mottley van Barbados, zal als gastvrouw optreden voor deze belangrijke top. Verder zullen speciale gasten, waaronder de secretaris-generaal van de Verenigde Naties (VN), António Guterres, en de voorzitter van de Europese Commissie (EU), Ursula von der Leyen, de top toespreken.
- Sociale instellingen maken te veel fouten bij het aanvragen…..
- Telesur wordt naamloze vennootschap..
- President terug in Suriname na Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Onthutsende onthulling: president Hof zat ook op de schoot …..
- Lichte regen in de ochtend, droog in de nacht..
- DA ’91-voorzitter: ‘Suriname heeft geen behoefte aan een wa…..
- Paus Franciscus aan de beterende hand, maar nog niet uit de…..
- Paus Franciscus niet buiten levensgevaar..
- Meteodienst waarschuwt voor sterke windstoten boven kustgeb…..
- Dc Bhola: “Purcy Olivieira was een icoon van Suriname”..
- President terug in Suriname na bijwonen Caricom-top..
- DA’91 maakt zich sterk voor ontwikkeling gehele land..
- Kabinet: verboden om te parkeren op het Onafhankelijkheidsp…..
- Naam Desiré Delano Bouterse Highway blijft..
- NPS wil 26 zetels om samenwerking te vermijden..
- UNICEF: ‘Meer dan de helft van de driejarigen in Suriname m…..
- OKB constateert stagnatie bij bewijs storting waarborgsom..
- Internationale anti-corruptie verdragen dwingen Suriname to…..
- ‘Omzetting Telesur naar nv komt met wederzijdse voordelen…..
- WWF en DSB bereiden activiteiten Earth Hour 2025 voor..
- Volleybalarbiter Manhoef: ‘De speelvloer is zo te zien goed…..