Een Canadese toeriste is op brute wijze aangevallen door een haai terwijl ze op vakantie was op de Turks- en Caicoseilanden in het Caribisch gebied. Het slachtoffer verloor beide handen na een beet, terwijl haar man wanhopig probeerde het dier af te weren.
De 55-jarige vrouw bevond zich slechts enkele meters van de kust toen de aanval plaatsvond. Ze waadde door ondiep water en probeerde naar verluidt een foto van de haai te maken. Getuigen zagen hoe haar man dapper probeerde het dier op afstand te houden, maar de haai bleef rondcirkelen en probeerde opnieuw toe te slaan.
Schokkende beelden tonen hoe de vrouw terugkeert naar het strand, met doeken om haar armen gewikkeld om het bloeden te stelpen. De haai, naar schatting 1,8 meter lang, is nog niet geïdentificeerd. Sommige berichten suggereren dat het om een stierhaai zou kunnen gaan.
Naast dit incident is er een video opgedoken van een toerist bij een strandvilla, waarop te zien is hoe een haai in ondiep water spartelt. Volgens een getuige bleef de haai nog veertig minuten na de aanval in de buurt.
Autoriteiten hebben het publiek gewaarschuwd voorlopig uit het water te blijven totdat de situatie als veilig wordt beoordeeld. Het slachtoffer ontvangt inmiddels medische zorg in Canada, nadat één hand bij de pols en de andere halverwege haar onderarm geamputeerd moest worden.
Zeldzame haaienaanvallen rond Turks- en CaicoseilandenHaaienaanvallen in deze regio zijn relatief zeldzaam. Volgens het International Shark Attack File (ISAF) van het Florida Museum of Natural History werd vorig jaar slechts één niet-uitgelokte aanval gemeld, die niet dodelijk was. In het jaar daarvoor verloor een Amerikaanse vrouw haar voet aan een haai tijdens het snorkelen.
- Man komt om het leven tijdens goudwinningsspuitwerkzaamhede…..
- DNA kon niet vergaderen over grondenrechten; geen quorum..
- Papa de Kom..
- Suriname wijkt uit naar Guyana om nationale bloedveiligheid…..
- Rusland wil maandag ‘overwinning’ in Oekraïne-oorlog uitroe…..
- Martinique tekent overeenkomst met Caricom voor toetreding..
- Gertrude Helouise Telting – Jie..
- Verwarring..
- Digicel ziet af van opzetten nieuwe mast in Villa Brazil..
- Guyanese vicepresident noemt corruptierapport “waardeloos d…..
- Regering neemt dringende besluiten tijdens spoed regeringsr…..
- Muzikant politiekapel Dwayne Weltevreden afgestudeerd aan h…..
- Telesur wordt Naamloze Vennootschap (N.V.)..
- Man aangehouden voor bedreiging en mishandeling hoogzwanger…..
- VIDS ontstemd over nota van wijziging grondenrechten..
- Man bedreigd en mishandeld hoogzwangere partner; verdachte …..
- Tijdelijke samenwerking met Guyana voor bloedtests..
- Kelme gaat clubs Suriname Major League kleden..
- PRO-voorzitter: “Ik hou van Suriname, ik ga dood voor Surin…..
- Weer partijen geregistreerd bij CHS donderdag 20 februari..
- Santokhi dringt aan op samenwerking en kennisuitwisseling t…..