De leerlingen van het Trainingscentrum Ilse Labadie werden onlangs voorzien van een bril en een oogmeting. Dit project werd mogelijk gemaakt door het schoolbestuur, zegt Anneke Daal-Draaibas, directeur van het trainingscentrum. Een leerling van de school is blind, wat de motivatie was om de zichtkwaliteit van andere leerlingen te meten en hen waar nodig van een bril te voorzien.
De directeur gaf aan dat dit de schoolprestaties van de leerlingen zou kunnen verbeteren. In totaal werden zestien leerlingen voorzien van een oogmeting en bril. Het trainingscentrum zet zich in om haar leerlingen kwaliteitsonderwijs te bieden.
Joan Burke-Chin Ten Fung, voorzitter van het Ilse Labadie trainingscentrum, gaf aan dat het twee weken duurde om dit project te organiseren. De ouders werden tijdig geïnformeerd over de plannen van het bestuur en de school om de leerlingen van een bril te voorzien.
Het bestuur doet er alles aan om haar leerlingen te ondersteunen, vooral in deze economisch zware tijd, waar de kosten van een bril vaak hoog zijn. Daarom heeft het bestuur ingesprongen om te helpen. Varida Haarloo, optometrist/orthoptist, benadrukt dat er met name onder ouderen in de samenleving een probleem is met het bezoeken van oogartsen of specialisten, vaak omdat ze niet willen accepteren dat hun zicht verslechtert.
Ze gaf verder aan dat toegang tot oogzorg soms lastig is vanwege de economische situatie in het land en het gebrek aan verzekering bij sommige mensen. Ook geeft Haarloo aan dat het voor kinderen soms moeilijk is om aan te geven of ze goed kunnen zien of niet.
Ze merkte verder op dat jongeren tegenwoordig vaker een bril dragen voor mode dan voor het verbeteren van hun zicht. Dankzij diverse sponsoren kregen de leerlingen brillen met de juiste monturen en glazen.
Stichting Zienderogen had een collectie brillen overgehouden uit een vorig project, wat het mogelijk maakte dat de leerlingen de brillen konden ontvangen. Focus slijperij zal verantwoordelijk zijn voor het slijpen van de glazen op maat.
- Auto vliegt in brand tijdens verkeerscontrole; politieagent…..
- Suriname werkt aan uitdagingen rond NRA-beoordeling..
- Santokhi: ‘Suriname mag geen fouten tolereren bij eerste of…..
- Business Summit of Diaspora Suriname pakt uit met Culinary …..
- Unieke overeenkomst Shata en L’Institut des Amériques Surin…..
- Eerste Surinaamse Diaspora Business Summit overtreft verwac…..
- PL legt vóór verkiezingen claim op OW..
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olie…..
- Ex-vicepresident Adhin: “Billboards van regering bevatten l…..
- Geen visvergunningen voor Guyanese vissers:..
- Discussie over pensioenhervorming: oproep tot wetswijziging…..
- De Stagnatie van de Surinaamse samenleving..
- Minister Ramdin presenteert visie voor toekomst OAS..
- NDP-voorzitter Simons: “Schuldherschikking is een boobytrap…..
- Vreemdelingendienst voert hotelcontroles uit om illegalitei…..
- Partij Coca-Cola vernietigd door oxidatie bij doppen..
- Verkiezingen Ecuador naar tweede ronde..
- Biza houdt infosessie verkiezingen voor de media..
- Minister Ramdin presenteert visie voor positie als secretar…..
- NPS organiseert nationale discussie over nieuwe Grondwet..
- CHS traint politieke organisaties in gebruik digitaal platf…..