PARAMARIBO – De Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA) heeft het Program for Local Content Preparedness (PLCP) gelanceerd, een initiatief dat lokale bedrijven voorbereidt op de kansen binnen de opkomende olie- en gasindustrie. Het programma richt zich op kleine en middelgrote ondernemingen (KMO’s) en helpt hen te voldoen aan internationale standaarden, waardoor zij kunnen deelnemen aan de toeleveringsketen van de sector.
“Voor KMO’s betekent dit niet alleen toegang tot nieuwe marktkansen, maar ook een verbeterde bedrijfsvoering en een eerlijkere verdeling van welvaart binnen de economie”
Volgens ASFA-voorzitter Wilgo Bilkerdijk is het PLCP van grote waarde voor de economische groei van Suriname. “Het programma versterkt lokale bedrijven, draagt bij aan economische diversificatie en creëert werkgelegenheid. Dit is een cruciale stap in het voorbereiden van onze ondernemers op de economische transformatie die Suriname te wachten staat,” aldus Bilkerdijk.
Het PLCP richt zich op bewustwording, capaciteitsopbouw en procesverbetering, zodat Surinaamse bedrijven optimaal kunnen profiteren van de groeiende sector. Voor KMO’s betekent dit niet alleen toegang tot nieuwe marktkansen, maar ook een verbeterde bedrijfsvoering en een eerlijkere verdeling van welvaart binnen de economie.
- AWJ geeft nadere uitleg over vaststelling armoedegrens..
- Nibte wacht goedkeuring ALV af om DNA-kandidaat te zijn..
- Auto vliegt in brand tijdens verkeerscontrole; politieagent…..
- Suriname werkt aan uitdagingen rond NRA-beoordeling..
- Santokhi: ‘Suriname mag geen fouten tolereren bij eerste of…..
- Business Summit of Diaspora Suriname pakt uit met Culinary …..
- Unieke overeenkomst Shata en L’Institut des Amériques Surin…..
- Eerste Surinaamse Diaspora Business Summit overtreft verwac…..
- PL legt vóór verkiezingen claim op OW..
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olie…..
- Ex-vicepresident Adhin: “Billboards van regering bevatten l…..
- Geen visvergunningen voor Guyanese vissers:..
- Discussie over pensioenhervorming: oproep tot wetswijziging…..
- De Stagnatie van de Surinaamse samenleving..
- Minister Ramdin presenteert visie voor toekomst OAS..
- NDP-voorzitter Simons: “Schuldherschikking is een boobytrap…..
- Vreemdelingendienst voert hotelcontroles uit om illegalitei…..
- Partij Coca-Cola vernietigd door oxidatie bij doppen..
- Verkiezingen Ecuador naar tweede ronde..
- Biza houdt infosessie verkiezingen voor de media..
- Minister Ramdin presenteert visie voor positie als secretar…..