Een 80-jarige vrouw, M.B., is door de kantonrechter veroordeeld voor goudsmokkel. Tijdens een scancontrole op de luchthaven werden negen gecertificeerde goudstaven en een aanzienlijke hoeveelheid sieraden van edelmetalen in haar handbagage aangetroffen. De bejaarde vrouw werd daarop aangehouden door het BID-team en overgedragen aan de afdeling Fraude.
M.B. verklaarde dat de goudstaven in Zwitserland waren gekocht en toonde een machtiging van haar dochter als bewijs. Uit haar paspoort bleek dat zij regelmatig naar Zwitserland reisde, waar haar dochter woont en zijzelf de nationaliteit van heeft. Dit keer was zij van plan langer in het buitenland te verblijven vanwege medische redenen. Daarom had zij al haar sieraden meegenomen.
De vrouw gaf aan dat zij de sieraden vanaf haar 22e jaar had verzameld en ze niet wilde achterlaten vanwege de vele diefstallen. Bij eerdere reizen had zij de sieraden ook meegenomen zonder problemen.
Zij was zich niet bewust van de noodzaak van een exportvergunning voor de hoeveelheid goud. De goudstaven had zij elf jaar geleden van haar dochter in Zwitserland gekregen en besloot ze nu mee te nemen.
Voor de rechter herhaalde M.B. haar verklaring. Haar advocaat reageerde op de vraag van officier van justitie Ramdayal waarom zij het goud niet had aangegeven. De advocaat verzocht de rechter het immigratieformulier te bekijken, waarop alleen fruit, wapens, drugs en valuta boven 10.000 US-dollar aangegeven hoeven te worden. Hij vroeg zich af hoe de officier tot de conclusie kwam dat ook goud en sieraden vermeld moesten worden.
De officier van justitie achtte goudsmokkel wettig en overtuigend bewezen en eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden, een proeftijd van twee jaar en verbeurdverklaring van de 1680 gram goud. De rechter nam deze eis over.
Tijdens haar laatste woord zei de verdachte: “Ik heb veel meegemaakt in mijn leven. Ik vraag u om dat beetje leven dat er nog rest, mij te gunnen.”
- Journalist ernstig bedreigd door groepje ABOP’ers..
- Journalist Thomas geïntimideerd en privacy ernstig geschond…..
- Hoofdredacteur Suriname Herald bedreigd na ABOP-congres..
- Nog geen duidelijkheid over verdere aanpak Esther Stichting..
- BETALINGSNOOD OVERHEID, HOE LANG NOG?..
- HET IS TIJD VOOR NATIONALE EENHEID..
- Red ons onderwijs!..
- Volleybalbond bespreekt traject jeugdselecties met ouders..
- Santokhi trots op vooruitgang VHP..
- Pukusjani wilde op nummer 3 op ABOP-kandidatenlijst geplaat…..
- Visie en plan nodig om economische groei niet (weer) te ver…..
- KTPI waarschuwt achterban voor misleiding door Oesman Wangs…..
- OM eist vrijspraak: onvoldoende bewijs tegen verdachte..
- TRANSPARANTIE GEEN PRIORITEIT REGERING SANTOKHI..
- OPLOPENDE SPANNINGEN TUSSEN GUYANA EN VENEZUELA..
- Nieuwe notaris Baldew: ‘Ik heb eindelijk mijn mijlpaal bere…..
- President Santokhi brengt historisch bezoek Betheljada..
- Trump trekt legale status in voor 530.000 immigranten in de…..
- Ines Pané en Dinotha Vorswijk hoog op ABOP lijst..
- Abop presenteert met veel bombari DNA-kandidatenlijst..
- ABOP presenteert kandidatenlijst: Brunswijk opnieuw lijsttr…..