Een 80-jarige vrouw, M.B., is door de kantonrechter veroordeeld voor goudsmokkel. Tijdens een scancontrole op de luchthaven werden negen gecertificeerde goudstaven en een aanzienlijke hoeveelheid sieraden van edelmetalen in haar handbagage aangetroffen. De bejaarde vrouw werd daarop aangehouden door het BID-team en overgedragen aan de afdeling Fraude.
M.B. verklaarde dat de goudstaven in Zwitserland waren gekocht en toonde een machtiging van haar dochter als bewijs. Uit haar paspoort bleek dat zij regelmatig naar Zwitserland reisde, waar haar dochter woont en zijzelf de nationaliteit van heeft. Dit keer was zij van plan langer in het buitenland te verblijven vanwege medische redenen. Daarom had zij al haar sieraden meegenomen.
De vrouw gaf aan dat zij de sieraden vanaf haar 22e jaar had verzameld en ze niet wilde achterlaten vanwege de vele diefstallen. Bij eerdere reizen had zij de sieraden ook meegenomen zonder problemen.
Zij was zich niet bewust van de noodzaak van een exportvergunning voor de hoeveelheid goud. De goudstaven had zij elf jaar geleden van haar dochter in Zwitserland gekregen en besloot ze nu mee te nemen.
Voor de rechter herhaalde M.B. haar verklaring. Haar advocaat reageerde op de vraag van officier van justitie Ramdayal waarom zij het goud niet had aangegeven. De advocaat verzocht de rechter het immigratieformulier te bekijken, waarop alleen fruit, wapens, drugs en valuta boven 10.000 US-dollar aangegeven hoeven te worden. Hij vroeg zich af hoe de officier tot de conclusie kwam dat ook goud en sieraden vermeld moesten worden.
De officier van justitie achtte goudsmokkel wettig en overtuigend bewezen en eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden, een proeftijd van twee jaar en verbeurdverklaring van de 1680 gram goud. De rechter nam deze eis over.
Tijdens haar laatste woord zei de verdachte: “Ik heb veel meegemaakt in mijn leven. Ik vraag u om dat beetje leven dat er nog rest, mij te gunnen.”
- Samenwerking onderwijs en bedrijfsleven cruciaal voor oplos…..
- Vishnudatt VLS: Veel kandidaten geïnteresseerd in materiële…..
- 10-jarig meisje ontvoerd, alerte kinderen voorkomen erger..
- Oud-ministers Nederland roepen premier Schoof op tot kracht…..
- Natio na vier jaar weer in Concacaf Gold Cup..
- Project voor jeugdontwikkeling gestart in Brokopondo..
- Emanuel Pherai schiet Suriname naar Gold Cup..
- Olie belangrijkste onderwerp tijdens bliksembezoek minister…..
- Suriname verslaat Martinique in spannende wedstrijd!..
- Afrika’s reserves: Noord-Afrika domineert..
- Rode Kruis-kantoor in Gaza beschadigd door Israëlische aanv…..
- DSB en WWF-Guianas inspireren jong en oud tijdens Earth Hou…..
- Corps Diplomatique in tweede sessie geïnformeerd over verki…..
- PVP vraagt na juridische overwinning, extra tijd voor kandi…..
- Guyana, Suriname en Mozambique lichtpunt voor toekomst offs…..
- Caricom-herstelcommissie: Erken het onrecht uit het verlede…..
- Tekort van SRD 20 miljoen op begroting MinOWC door verhoogd…..
- Buschauffeur achter de tralies na herhaalde verkeersovertre…..
- CHS vandaag gestart met onderzoek kandidatenlijsten..
- Caricom Reparations Commissie herdenkt slachtoffers slavern…..
- VS: Rusland en Oekraïne akkoord met veilige scheepvaart in …..