PARAMARIBO — In de omvangrijke strafzaak rond de smokkel van 546 kilo cocaïne via een toestel van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) heeft de officier van justitie vandaag een krachtige strafeis neergelegd. Tegen alle negen verdachten is een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 8 jaar geëist, alsmede een geldboete van SRD 50.000, subsidiair 6 maanden hechtenis.
De zaak draait om een goed gecoördineerde criminele samenwerking, waarbij op 6 maart 2024 zeventien dozen met cocaïne heimelijk werden geplaatst in het computerruim van een SLM-vliegtuig – een afgesloten technische ruimte onder de cockpit, normaal ontoegankelijk voor onbevoegden. Een speciaal overhandigde L-sleutel werd gebruikt om toegang te krijgen tot de computerruimte.
“Elke verdachte vormde een cruciale schakel in dit smokkelproces”
Uit het onderzoek blijkt dat medewerkers uit verschillende schakels van de luchthavenlogistiek doelbewust samenwerkten om de drugs uit het zicht van douanecontroles te houden. Daarbij werd de douanescan omzeild, werden de dozen gemanipuleerd en gegrafeerd voor herkenning, en uiteindelijk in het vliegtuig geladen via de laadruimte en een highloader.
De officier van justitie rekent het de verdachten zwaar aan dat zij – sommigen in functies als politieagent of luchthavenbeveiliger – hun officiële positie hebben misbruikt en zo het controlesysteem op de luchthaven hebben ondermijnd. Daarom wordt tegen O.A. en Z.O. – die ten tijde van het strafbare feit werkzaam waren in een publieke functie en/of betrokken waren bij de beveiliging op de luchthaven – aanvullend een ontzegging van het recht geëist om gedurende vijf jaar dergelijke functies te bekleden en uit te oefenen.
“Elke verdachte vormde een cruciale schakel in dit smokkelproces,” aldus de officier. Met deze zaak benadrukt het Openbaar Ministerie het belang van een integere luchtvaartketen. De grootschalige smokkel, de betrokkenheid van gezagsdragers en het veiligheidsrisico aan boord van het vliegtuig zorgen voor een ernstige aantasting van de rechtsorde.
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..
- Tot nu toe 9 parlementskandidaten bij voorkeur gekozen..
- Chaos troef..
- PSA-betaling vanaf 9 juni alleen digitaal..
- Vrouw omgekomen bij woningbrand..
- A20 zal Baasaron voordragen als nieuwe minister van EZ..
- Omstanders voorkomen beroving 55-jarige vrouw door verdacht…..