PARAMARIBO — De zestigste avondvierdaagse (AVD) gaat woensdag (vandaag) van start. Voor zowel de junioren als senioren heeft de Bedrijven Vereniging Sport en Spel (BVSS) voor de eerste dag een identieke route van tien kilometer uitgezet.
Het thema van de wandelmars is ‘Good Food=Good Mood’ en de slogan ‘Denk groen, leef groen’. In verband met vijftig jaar staatkundige onafhankelijkheid in november wordt als subthema gehanteerd: ‘Eenheid; samen sterk voor Suriname’.ADVERTISEMENT
In samenwerking met de Srefidensi-commissie wordt de wandelmars op een bijzondere manier verbonden aan een halve eeuw Srefidensi. Geprobeerd zal worden de AVD zo nationalistisch mogelijk neer te zetten. Er is een speciale trofee voor de groep die Suriname het mooist uitdraagt tijdens de vier dagen.
De jubileum AVD wordt daarnaast een eerbetoon aan Purcy Olivieira, die jarenlang voorzitter van de BVSS is geweest en het gezicht was van de wandelmars. Olivieira overleed op 21 februari op 74-jarige leeftijd.
Zijn nalatenschap staat centraal tijdens de vierdaagse. Zo wordt een belangrijk nieuw element dit jaar de introductie van de Purcy Olivieira-wisseltrofee. Deze zal jaarlijks worden uitgereikt aan de groep die zich het best presenteert tijdens de wandelmars, met bijzondere aandacht voor de Surinaamse trots en cultuur. Het publiek kan via Facebook stemmen op zijn favoriet. De winnaar wordt op 26 april, de laatste dag van de AVD, bekendgemaakt.
Route dag 1 (junioren/senioren 10 kilometer):
Start BVSS/Purcy Olivieira Sportcentrum; Johannes Mungrastraat rechtsaf; Lalla Rookhweg linksaf; Jagernath Lachmonstraat linksaf; Johan Adolf Pengelstraat linksaf; Samuel Kafiluddistraat rechtdoor; Zinniastraat rechtsaf; Gemenelandsweg linksaf; HD Benjaminstraat rechtsaf; Borretstraat linksaf; Kernkampweg rechtsaf; Johannes Mungrastraat linksaf; finish BVSS/Purcy Olivieira Sportcentrum.
De groep Ragaspoity ft AVD Queen. [: Terence Oosterwolde]
- Enquête: Grote ontevredenheid over regering, maar Santokhi …..
- Parmessar nog steeds tegenstander van forse vergoeding nieu…..
- Little Charming Amazing Star organiseert derde pagent-evene…..
- Superhornets zwermen uit over de Rode Zee: nachtelijke aanv…..
- Katholieke gemeenschap in diepe rouw..
- Peiling: VHP blijft grootste partij bij komende verkiezinge…..
- Israëlische soldaten portretteren spottend een Palestijnse …..
- Start drukproces stembiljetten nog niet aangevangen..
- VHP blijft grootste partij volgens peiling..
- Peiling: VHP blijft grootste partij, NPS maakt opmars in ni…..
- Dodelijk schietincident op goudveld Grangosso in Brokopondo..
- Korpschef bespreekt samenwerking met Interpol..
- Opiniepeiling: VHP heeft nog de lead; gevolgd door NDP en N…..
- Minister Kuldipsingh: “Nog altijd geen middelen voor landel…..
- Bronto Somohardjo stelt president ultimatum van 10 dagen..
- KPS en Interpol verstevigen relatie..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Verdachte die met gestolen telefoon gesprek voerde, in verz…..
- Newara plaatst vraagtekens bij Rolex-horloges van president…..
- ‘Paus Franciscus was een maatschappelijk bewogen mens’..
- Bisschop Steve Meye tijdens Pasen: ‘Zet je hoop op Jezus Ch…..