INGEZONDEN
597Netwerken roept op om het nieuwe ministerie dat zich zal bezighouden met de energiesector niet “Ministerie van Oil en Gas” te noemen, en resoluut te kiezen voor de naam Ministerie van Energie. “Oil en Gas” is veel te beperkt en wekt de indruk dat Suriname zich enkel inzet op fossiele brandstoffen. Dat is onverstandig, zeker nu de wereld steeds sneller overstapt naar duurzame energie.
Suriname heeft enorme kansen in zonne-energie, waterkracht, groene waterstof en innovatieve technologieën. Die breedte moet ook in de naam van het ministerie tot uiting komen.
Een Ministerie van Energie straalt visie en modern beleid uit en versterkt Suriname’s internationale positie. Het opent deuren naar klimaatinvesteringen en partnerschappen die bijdragen aan economische groei én duurzaamheid. Oil en Gas is limiterend; Energie is de toekomst.
597Netwerken onderkent dat de benoeming van ministers Grondwettelijk is toebedeeld aan de President. Tegelijkertijd verwachten wij dat de inrichting en organisatie van ministeries een gezamenlijke inspanning wordt, waarin ook ideeën van buiten de zes-partijen-coalitie welkom zijn. Suriname staat voor grote uitdagingen én kansen.
Daarvoor hebben we een breed draagvlak en frisse input nodig — ook van de samenleving zelf. 597Netwerken blijft zich inzetten voor modern bestuur dat Suriname klaarstoomt voor de toekomst.
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..
- Drie leden ‘witte handschoenen-bende’ gearresteerd na auto-…..
- Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites..
- Aangepaste loonreeksen voor vijf bonden zorgsector..
- Tekortkomingen verkiezingen worden meegenomen bij evaluatie..
- Waarom Duitslands Baerbock ongeschikt is als nieuwe preside…..
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..
- Somohardjo gaat ervan uit dat Brunswijk regeerakkoord alsno…..
- BESCHOUWING — Het kiezersbedrog van Ronnie Brunswijk..
- Burgers betalen 5 euro aan leges voor spoedaanvraag paspoor…..