INGEZONDEN
597Netwerken roept op om het nieuwe ministerie dat zich zal bezighouden met de energiesector niet “Ministerie van Oil en Gas” te noemen, en resoluut te kiezen voor de naam Ministerie van Energie. “Oil en Gas” is veel te beperkt en wekt de indruk dat Suriname zich enkel inzet op fossiele brandstoffen. Dat is onverstandig, zeker nu de wereld steeds sneller overstapt naar duurzame energie.
Suriname heeft enorme kansen in zonne-energie, waterkracht, groene waterstof en innovatieve technologieën. Die breedte moet ook in de naam van het ministerie tot uiting komen.
Een Ministerie van Energie straalt visie en modern beleid uit en versterkt Suriname’s internationale positie. Het opent deuren naar klimaatinvesteringen en partnerschappen die bijdragen aan economische groei én duurzaamheid. Oil en Gas is limiterend; Energie is de toekomst.
597Netwerken onderkent dat de benoeming van ministers Grondwettelijk is toebedeeld aan de President. Tegelijkertijd verwachten wij dat de inrichting en organisatie van ministeries een gezamenlijke inspanning wordt, waarin ook ideeën van buiten de zes-partijen-coalitie welkom zijn. Suriname staat voor grote uitdagingen én kansen.
Daarvoor hebben we een breed draagvlak en frisse input nodig — ook van de samenleving zelf. 597Netwerken blijft zich inzetten voor modern bestuur dat Suriname klaarstoomt voor de toekomst.
- Nieuw parlement..
- Zwaargewonde bij gewapende goudroof in Brokopondo; slachtof…..
- Gewapende overval in Balingsula..
- Slachtoffer kritiek na gewapende overval Balingsula..
- Wan Okasi-voorzitter Koendjbiharie: “Nieuwe regering moet g…..
- President en vicepresident Suriname worden gekozen op 6 jul…..
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli..
- Vijftien jaar cel voor doden van Rishi Parmesar in Suriname..
- Adelante organiseert twee in één U16-meisjes basketbalactiv…..
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels..
- Santokhi feliciteert NDP en overlegt met Simons over soepel…..
- PUINZOOI..
- Acht ministers uit kabinet-Santokhi/Brunswijk beëdigd tot a…..
- Ramsaran: “PL-beleid moet garanderen dat niemand achterblij…..
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en recht…..
- Gewapende overval in Balingsula: daders nog voortvluchtig..
- Man maakt zich schuldig aan huisvredebreuk en diefstal: ver…..
- Business Talk: ‘Olie en gas brengen veel kansen, maar ook v…..
- Wang pleit voor versterking van productie en ondernemerscha…..
- Vandaag veel onweersbuien..
- Duo op heterdaad betrapt bij diefstal gascilinders..