President Chan Santokhi heeft in verband met de Dag van de Arbeid en het vijftigjarig jubileum van Surinames staatkundige onafhankelijkheid 45 burgers geëerd met een nationale onderscheiding. Tijdens een plechtige ceremonie in de Congreshal sprak het staatshoofd zijn waardering uit voor de onbaatzuchtige inzet van deze Surinamers, afkomstig uit uiteenlopende maatschappelijke sectoren.
“Het gaat om mensen die uit vrije wil en zonder vergoeding een wezenlijke bijdrage leveren aan onze samenleving. Hun inzet mag niet onopgemerkt blijven,” vindt Santokhi, die benadrukte dat 2025 in het teken staat van bredere erkenning voor burgers die zich met toewijding inzetten voor land en volk.
De uitreiking werd bijgewoond door onder anderen first lady Mellisa Santokhi-Seenacherry, districtscommissaris van Nickerie Senrita Gobardhan, geestelijk adviseur Harold Pultoo en Jack Uden, voorzitter van de Decoratieadviescommissie. Die laatste wees op het zorgvuldige selectieproces achter de voordrachten. “Integriteit en daadwerkelijke verdienste zijn doorslaggevend. De president neemt het uiteindelijke besluit, maar volgt in de meeste gevallen het advies van onze commissie,” aldus Uden.
De lijst van decorandi weerspiegelt de diversiteit van Suriname. Onder hen bevinden zich religieuze leiders, medisch personeel, culturele voortrekkers, ondernemers, leden van de diaspora, natuurbeschermers en ambtenaren. Een aantal bijzondere onderscheidingen sprongen in het oog: zo werd Frits van Troon, bekend om zijn inzet voor natuurbehoud, benoemd tot Commandeur in de Ere-Orde van de Palm. Dominee Paul Doth, die dit jaar afscheid neemt van zijn ambt, en mediapionier Eddy Wijngaarde ontvingen beiden de titel Commandeur in de Ere-Orde van de Gele Ster.
Het staatshoofd gaf aan dat dit jubileumjaar gebruikt wordt om ook buiten de gebruikelijke momenten – zoals Onafhankelijkheidsdag – burgers te eren. “Deze decoraties zijn meer dan symbolisch. Ze zijn een oproep aan ons allen om vanuit oprechte betrokkenheid bij te dragen aan de opbouw van ons geliefd Suriname.”
De Decoratieadviescommissie roept burgers en instellingen op om zelf personen voor te dragen die bijzondere arbeid verrichten. Voordrachten kunnen via de overheidswebsite worden ingediend. Gedurende het jaar zullen meerdere decoratiemomenten volgen, telkens rond nationale of internationale gedenkdagen.
- Hess geeft onontwikkelde olieconcessies in Guyana en Surina…..
- Politie verbrandt grote partij in beslag genomen drugs in P…..
- Kasimex House Band naar Aruba voor twee optredens: ‘Klaar o…..
- Narcotica Brigade verbrandt grote hoeveelheden drugs..
- Santokhi: ‘sommige mensen hopen dat de president sterft…..
- Biza-onderminister Hassankhan: ‘Verkiezingen zouden moeten …..
- Geweldadige protesten in Guyana na dood 11-jarig meisje..
- Broer van president Santokhi overleden..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (5)..
- Politieke partijen controleren specimen DNA-stembiljet bij …..
- VSB organiseert informatiesessie over Nieuw Burgerlijk Wetb…..
- TotalEnergies en APA investeren in versterking moeder- en k…..
- In Guyana: Betogers steken huis van hoteleigenaar in brand..
- Eskak: geen nieuwe aanbesteding nodig bij wijziging grootte…..
- Overleg na brand: president wil brandweer op niveau brengen..
- Regering keurt belangrijke verkiezingsmaatregelen goed..
- President Santokhi tekent condoleanceregister Paus Francisc…..
- ‘Paus Franciscus heeft bij mij meer liefde voor Gods schepp…..
- Anton Sewnarain Raghosing..
- Voorbeeldstembiljetten aangepast op verzoek van politieke p…..
- Drugsverbranding door Narcoticabrigade te Kraka..