President Chan Santokhi heeft in verband met de Dag van de Arbeid en het vijftigjarig jubileum van Surinames staatkundige onafhankelijkheid 45 burgers geëerd met een nationale onderscheiding. Tijdens een plechtige ceremonie in de Congreshal sprak het staatshoofd zijn waardering uit voor de onbaatzuchtige inzet van deze Surinamers, afkomstig uit uiteenlopende maatschappelijke sectoren.
“Het gaat om mensen die uit vrije wil en zonder vergoeding een wezenlijke bijdrage leveren aan onze samenleving. Hun inzet mag niet onopgemerkt blijven,” vindt Santokhi, die benadrukte dat 2025 in het teken staat van bredere erkenning voor burgers die zich met toewijding inzetten voor land en volk.
De uitreiking werd bijgewoond door onder anderen first lady Mellisa Santokhi-Seenacherry, districtscommissaris van Nickerie Senrita Gobardhan, geestelijk adviseur Harold Pultoo en Jack Uden, voorzitter van de Decoratieadviescommissie. Die laatste wees op het zorgvuldige selectieproces achter de voordrachten. “Integriteit en daadwerkelijke verdienste zijn doorslaggevend. De president neemt het uiteindelijke besluit, maar volgt in de meeste gevallen het advies van onze commissie,” aldus Uden.
De lijst van decorandi weerspiegelt de diversiteit van Suriname. Onder hen bevinden zich religieuze leiders, medisch personeel, culturele voortrekkers, ondernemers, leden van de diaspora, natuurbeschermers en ambtenaren. Een aantal bijzondere onderscheidingen sprongen in het oog: zo werd Frits van Troon, bekend om zijn inzet voor natuurbehoud, benoemd tot Commandeur in de Ere-Orde van de Palm. Dominee Paul Doth, die dit jaar afscheid neemt van zijn ambt, en mediapionier Eddy Wijngaarde ontvingen beiden de titel Commandeur in de Ere-Orde van de Gele Ster.
Het staatshoofd gaf aan dat dit jubileumjaar gebruikt wordt om ook buiten de gebruikelijke momenten – zoals Onafhankelijkheidsdag – burgers te eren. “Deze decoraties zijn meer dan symbolisch. Ze zijn een oproep aan ons allen om vanuit oprechte betrokkenheid bij te dragen aan de opbouw van ons geliefd Suriname.”
De Decoratieadviescommissie roept burgers en instellingen op om zelf personen voor te dragen die bijzondere arbeid verrichten. Voordrachten kunnen via de overheidswebsite worden ingediend. Gedurende het jaar zullen meerdere decoratiemomenten volgen, telkens rond nationale of internationale gedenkdagen.
- Regering eert Anthony Nesty en andere sporthelden met hoge …..
- PERCELEN EN OVERHEIDSBANEN ZIJN GEEN REGERINGSPRESTATIE..
- INKE IS KAT IN HET NAUW..
- OKB lanceert vernieuwde website voor transparante verkiezin…..
- Verkiezingsbeurs 2025 van start: “We zitten in de sprintfas…..
- Wison start haalbaarheidsstudie FLNG-project Suriname..
- PRECIES OVER EEN MAAND VERKIEZINGEN..
- AANBESTEDINGEN IN ANDER VAARWATER..
- Dodelijke aanrijding tussen twee bromfietsers te Henar..
- Reactie op uitspraak president: “Broer, je mag morgen al na…..
- Bestuurder bekneld geraakt onder oplegger na zware aanrijdi…..
- Waarom Surinaamse verkiezingsdebat niet in Suriname?..
- Wet Ruimtelijke Ordening biedt oplossing voor conflicten zo…..
- Automobilist zwaargewond nadat hij met zijn auto tegen gepa…..
- De schandalige situatie bij de Esther Stichting: de regerin…..
- Dodelijke aanrijding tussen twee bromfietsers in Henar..
- 42-jarige bromfietser overlijdt bij aanrijding met andere b…..
- Het belang van stemmen..
- NATIONALE VEILIGHEID EN FREE FOR ALL..
- Koploper Kampoe behoudt voorsprong op de rest..
- Topkok Jonnie Boer en de geur en smaak van Suriname..