Suriname heeft op dag 1 van het Alliance Fiba 3×3 Quest-basketbalevenenement op Sint Estatius één winstpartij geboekt, maar ook twee nederlagen geïncasseerd. Suriname Warriors, zoals de nationale U23 3×3 basketbalselectie op het eiland werd geïntroduceerd, opende het toernooi zaterdagmiddag met een 21-10 zege op Dolphins uit Anguilla, voordat Philipsburg uit Sint Maarten en Rock Legacy van het organiserende eiland daarna met respectievelijk 21-20 om 15-12 de betere waren. “Alles is nog open”, laat bondscoach Mike Nahar van Suriname aan de Ware Tijd weten.
Tekst en beeld John Zaalman
Captain Chesron Patrick, Jermelcio Wartes, Archell Promes en Nathan Sandvliet spelen zondagavond kwart over zes Surinaamse tijd de kruisfinale tegen Sugar Boyz uit Saint Kitts en Nevis. “We moeten dag 1 even van ons afschudden en onszelf als ploeg even goed analyseren wat we beter kunnen doen. We gaan met frisse moed de volgende partijen spelen”, onderstreept de oefenmeester. Voorafgaand aan de kwartfinalewedstrijd zal er in de ochtenduren worden getraind op het warming-up-veld. “Alles is op de minuut gepland door de organisatie”, laat Nahar weten.
“Als ik zie hoe ze op de eerste dag hebben gespeeld dan mogen ze het hoofd hoog houden. Ik zei ze ook dat ze trots mogen zijn op hetgeen ze hebben laten zien”Bondscoach Mike Nahar
Geduldig
Suriname is het toernooi volgens hem prima gestart. “We waren vanaf het begin geduldig. Ook al hebben we niet gelijk weten te scoren, er was rust en we behielden het overzicht. De spelers waren heel volwassen in hun spel en dat betaalde zich uit.”
Suriname had, zegt hij, zowel in aanvallend als verdedigend opzicht de overhand. “We hadden wel een paar kleine dingen beter kunnen doen, zoals meer druk zetten als we een kleine line-up hadden. En bij ball pressure de hand omhoog houden en vooral ook onze man sneller vinden in de transition van aanval terug naar verdediging.”
Patrick was ook ingenomen met de start van Suriname. “Ik vond het een sterke start. Ik zat zelf ook goed in de game, was op scherp en had meteen het juiste ritme te pakken. Daarna werd het wat lastiger, maar ik neem zeker positieve punten mee uit die eerste partij”, aldus de aanvoerder.
Sint Maarten
De ontmoeting tegen het meer ervaren team uit Sint Maarten typeerde Nahar als de beste. “Een aantal van de jongens uit dat team hebben ook in Guyana gespeeld tegen onze seniorenselectie. Ze hadden nu een speler erbij die klaar is met Division One en een profcontract in Europa heeft getekend.”
Suriname leverde, geeft hij aan, goed spel en stond zelfs voor. “Ik vind dat dan knap van zo’n jong en relatief onervaren ploeg. Alleen hadden we geen structuur en namen een aantal slechte schoten, begingen fouten en gaven zodoende punten weg.”
De nationale ploeg kwam volgens de oefenmeester goed terug in de partij. “Het was tot het einde heel spannend, maar we misten zeker vier open driepunters en een vrije worp om de game te beslissen. We verloren na een illegal tip-in. Die bal had helemaal niet mogen tellen, want het was een shot clock violation, omdat de bal de ring niet had geraakt. Wij zouden de bal dan bij 20-20 krijgen en een relatief simpel punt kunnen scoren om alsnog te kunnen winnen. De arbiter gaf later toe, maar de actie kon niet meer worden veranderd.”
Patrick gaf toe dat er in het tweede duel slordig werd gespeeld. “We maakten een paar verkeerde keuzes die ons meteen op achterstand zetten.”
Rock Legacy
Nahar vindt het jammer dat zaken zijn misgegaan tegen Rock Legacy. “Zij zijn eigenlijk de zwakste tegenstander uit onze de groep. Wij speelden vanaf het begin zonder structuur, meer één tegen één, screenden niet, namen geen rhythm shots, er was geen samenspel en gaven deze game eigenlijk zelf weg.”
Hij vindt de spelers van het gastland individueel niet zo goed als die van Philipsburg en Dolphins, “maar we kregen geen vat op de wedstrijd”. “We waren altijd een stap te laat en namen veel te slechte schoten. Ik heb weinig positieve dingen teruggezien.”
De nederlaag beschrijft hij als “onnodig”. “Maar dit is ook onderdeel van het proces. Als ik zie hoe ze op de eerste dag hebben gespeeld dan mogen ze het hoofd hoog houden. Ik zei ze ook dat ze trots mogen zijn op hetgeen ze hebben laten zien. Terugkijkend op de eerste dag ben ik tochwel heel erg tevreden”, aldus Nahar.
Patrick schreef het verlies van het derde duel toe aan concentratieverlies. “Het kan ook hebben gelegen aan vermoeidheid. We konden winnen, maar konden niet terugvechten zoals in de eerste ontmoeting. Dit zijn uiteindelijk leermomenten, vooral qua focus en vasthouden van ons niveau over meerdere partijen.”
De …
- Muziekproject ‘Dedication’ biedt jongeren in detentie nieuw…..
- Afobakaweg levensgevaarlijk bij regenval: “Autoriteiten doe…..
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..