Jennifer Simons en Gregory Rusland zijn officieel voorgedragen als kandidaten voor respectievelijk het presidentschap en vicepresidentschap van Suriname. De voordracht is gedaan door 34 leden van De Nationale Assemblee (DNA) en werd vandaag ingediend door Rabin Parmessar.
De verkiezing zal plaatsvinden op zondag 6 juli om 12:00 uur tijdens een Buitengewone Openbare Vergadering van het parlement. Hiermee wordt een belangrijke stap gezet in het grondwettelijke proces voor de verkiezing van het hoogste staatsgezag in Suriname.
Parmessar kreeg bij zijn indiening ondersteuning van DNA-leden Jennifer Vreedzaam, Stephen Tsang en Ebu Jones, alen van de NDP. De stukken werden in ontvangst genomen door waarnemend griffier Dino Oedit, bijgestaan door Agatha Ramdass en Naresh Algoe.
Volgens de wet van 5 januari 1988 (S.B. 1988 no.2) kunnen kandidaten voor het ambt van president en vicepresident worden voorgedragen door minimaal zeven parlementsleden. De termijn voor het indienen van andere kandidaten loopt nog tot donderdag 3 juli om 12:00 uur bij de griffie van het parlement.
- JONGEREN NOG WACHTENDE OP STUDIETOELAGE..
- Hard werken..
- Carl Breeveld hekelt formatieproces: “Geen informateur aang…..
- TotalEnergies: GranMorgu blijft meer dan 10 jaar produceren..
- Kantoorruimte op Sosis-terrein volledig uitgebrand..
- Plantagebestuur Carolina neemt initiatief voor ontwikkeling..
- Oliekansen: niemand buitensluiten..
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..
- KPS geeft update over veiligheid en aanpak criminaliteit..
- Kritiek op ‘eindeloze zelfkastijding’ slavernijverleden in …..
- Gonesh: “SLM weer op de rails sinds 2022”..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar ‘humaniteit in act…..
- Bewustwording rond sikkelcelziekte versterkt tijdens inform…..
- Raghoebarsing over Afreximbank-deal: “Deze ‘koelie’-ministe…..
- Korpschef Isaacs: “We doen er alles aan om de communicatie …..
- Surinaamse verzekeringsmarkt positioneert zich voor offshor…..
- SEOGS centraal platform voor dialoog, visie en transformati…..
- Arend van den Brandhof: De verguisde motor achter het Boero…..
- Israëls regionale escalatie en de wereldorde onder druk..